Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ostravská Nová Karolina se brzy zaplní, posiluje hlavně o gastro a módu

Forum Nová Karolina v moravskoslezské Ostravě

Forum Nová Karolina v moravskoslezské Ostravě

Ostravské obchodní centrum Forum Nová Karolina s plochou 58.000 metrů čtverečních je z 95 % obsazené pronájmy. Kompletně pronajaté má být centrum během několik následujících měsíců. „Během posledních dvanácti měsíců jsme prodloužili 86 nájemních smluv a přivedli do centra 15 nových značek,“ doplňuje Lenka Dvořáková, ředitelka pronájmů správcovské firmy Active Retail Asset Management (ARAM). Návštěvnost Fora Nová Karolina meziročně vzrostla o zhruba 7 % a ke konci roku ARAM odhaduje překročení 9 milionů návštěvníků. Tržby meziročně vzrostly o 9 %.

Centrum nejvíce posiluje v oblasti pronájmů ze segmentu gastronomie a módy. Mezi nejmladší pronajímatele patří salaterie Ugo, která na začátku září v otevřela v Ostravě svou vůbec největší provozovnu. Dále se v obchodním centru za uplynulý rok otevřela občerstvení Parkys, VeggGo, TapiTea a Spice Box, prodejny s pánskou módou Park Avenue, s módou značky Chaps z portfolia skupiny Ralph Lauren, sportovní oděvy La Martina a Columbia, obchod s dekorativními předměty Tiger, drogerie Rossmann, počítačové hry JRC, kosmetika Dermacol, obuv Baťa, knihkupectví Neoluxor a prodejna Bijou Brigitte. V prosinci chystá Forum Nová Karolina otevřít druhý český obchod polské značky se sportovní módou 4F (první se letos v srpnu otevřel v pražském Centru Černý Most).

Foru Nová Karolina pomáhá v rozvoji mimo jiné umístění v Ostravě. Centrum se nachází v blízkosti areálu jednoho z nejnavštěvovanějších festivalů Česka Colours of Ostrava a dalších menších populárních festivalů jako Beats for Love. Letos v červenci, kdy tyto největší regionální festivaly probíhají, stouply meziročně tržby o 19 %, návštěvnost o 58 %. Na obchodní ploše pořádá správcovská firma ARAM kulturní akce, v poslední době to byl pivní festival Oktobeerfest nebo audiovizuální show V jiném světle.

V říjnu proběhl v Nové Karolině Oktobeerfest

V říjnu proběhl v Nové Karolině Oktobeerfest