V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Ostravská televize Polar zahájila vlastní regionální vysílání

  • ČTK
  • 05. 03. 2012 23:00
Moderátoři Monika Žídková a Radek Erben. Repro: TV Polar

Moderátoři Monika Žídková a Radek Erben. Repro: TV Polar

Reportáž o kulinářských specialitách Moravskoslezského kraje „Jak šmakuje Moravskoslezsko“ zahájila dnes po 16. hodině vysílání nové regionální televizní stanice TV Polar. Vysílat bude 24 hodin denně na území celého Moravskoslezského kraje, kde žije 1,1 milionu lidí, možnost přijímat vysílání tak má 11 % obyvatel republiky.

Kromě zpravodajství bude nabízet i řadu zábavných pořadů a magazínů, momentálně celkem 25. ČTK to řekl ředitel studia Petr Panáč. „Obsahem našeho programu je vysílání podrobného zpravodajství, publicistiky, tematických magazínů, živých přenosů a zábavy. To vše se společným jmenovatelem, kterým je život v moravskoslezském regionu,“ dodal jednatel televize Jaroslav Korytář.

Vysílání začalo regionálním zpravodajstvím, poté se na obrazovce objevili moderátoři Monika Žídková a Radek Erben, kteří budou každý den vysíláním provázet, uvádět jednotlivé pořady, zvát diváky na regionální akce, odpovídat na jejich dotazy. Mezi připravovanými pořady má být například Talkshow Petra Bohuše, Eko magazín či Sběratelé. „Nezapomínáme ani na děti, pro které vyrábíme a vysíláme pořady Baby English, Malujeme pohádku a Kdo byl kdo v Moravskoslezském kraji,“ vyjmenoval Panáč.

Premiérové vysílání nové stanice bude každý den začínat v 16 hodin a potrvá tři hodiny. Pak se bude vysílání co tři hodiny reprízovat.

Zájemci si mohou vysílání naladit pomocí set top boxů či kabelových televizí. Polar vysílá v digitální síti 3, kde nyní vysílá například Prima Love. Program se objeví ale i na internetu a zájemci jej budou moci sledovat i přes mobilní telefony. Finance chce vedení studia získat především prodejem reklamního času.

V minulosti Polar vysílal regionální zpravodajství na plošných kanálech televizí Nova či Prima. Věnoval se výrobě dokumentárních pořadů a zpravodajství pro města a obce. Vlastní program spustil poprvé. Aby se zaplnil vysílací čas, muselo vedení studia přijmout nové pracovníky. „Celkem se jednalo o deset lidí. Posílili jsme zpravodajství, dokumentaristiku i obchodní oddělení,“ uvedl Panáč.

od srpna 2011 vysílá v pozemní digitální síti 3 televize Metropol, v Praze a Středočeském kraji, od ledna pak západočeská TV ZAK a od února TV Genus, v oblasti Libereckého a Královehradeckého kraje.