Ostravské studio ČT povede další čtyři roky Šiřina

Tomáš Šiřina

Tomáš Šiřina

Televizní studio Ostrava České televize nadále povede dosavadní ředitel Tomáš Šiřina. Rada ČT na svém středeční zasedání schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka na prodloužení Šiřinova mandátu, a to na další čtyři roky.

Třiapadesátiletý Šiřina v červnu 2013 nahradil Ilju Racka, který ze své funkce odstoupil téhož roku v lednu. Před svým nástupem do České televize působil Šiřina, který vystudoval historii a češtinu na Ostravské univerzitě, jako šéfredaktor Deníku na severní Moravě.

„Za dobu jeho bezmála šestiletého působení došlo k pevnému začlenění studia do systému výroby a dramaturgické práce České televize a ke vzniku mnoha ceněných pořadů a filmů,“ uvedla tisková mluvčí televize Karolína Blinková. Připomněla, že z produkce studia získaly České lvy seriály Dabing Street a Spravedlnost a několik zahraničních festivalových cen posbíral také koprodukční film Učitelka.

V loňském roce vytvořilo studio v Ostravě přes 700 premiér. Do vysílání se nyní chystá například nový seriál Princip slasti s Karlem Rodenem v hlavní roli nebo minisérie Stockholmský syndrom režiséra Dana Svátka.