
Tomáš Šiřina
Televizní studio Ostrava České televize nadále povede dosavadní ředitel Tomáš Šiřina. Rada ČT na svém středeční zasedání schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka na prodloužení Šiřinova mandátu, a to na další čtyři roky.
Třiapadesátiletý Šiřina v červnu 2013 nahradil Ilju Racka, který ze své funkce odstoupil téhož roku v lednu. Před svým nástupem do České televize působil Šiřina, který vystudoval historii a češtinu na Ostravské univerzitě, jako šéfredaktor Deníku na severní Moravě.
„Za dobu jeho bezmála šestiletého působení došlo k pevnému začlenění studia do systému výroby a dramaturgické práce České televize a ke vzniku mnoha ceněných pořadů a filmů,“ uvedla tisková mluvčí televize Karolína Blinková. Připomněla, že z produkce studia získaly České lvy seriály Dabing Street a Spravedlnost a několik zahraničních festivalových cen posbíral také koprodukční film Učitelka.
V loňském roce vytvořilo studio v Ostravě přes 700 premiér. Do vysílání se nyní chystá například nový seriál Princip slasti s Karlem Rodenem v hlavní roli nebo minisérie Stockholmský syndrom režiséra Dana Svátka.