Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Osúch rozjíždí vlastní My Czech Agency

Jan Osúch

Jan Osúch

Jako „první komunikační agentura specializovaná na cestovní ruch“ se představuje několikahlavý spolek My Czech Agency, v jehož čele stojí Jan Osúch. Ten také jako fyzická osoba novou „agenturu“ vlastní a provozuje,, a to jako svou vedlejší činnost – jeho hlavní prací zůstává pozice destinačního manažera pro Dubaj ve firmě Travel Advance.

My Czech Agency se orientuje se výhradně na domácí hráče v českém a slovenském turismu. Zatím pracuje pro slovenské lázně Spa Aphrodite, francouzskou cukrárnu St. Tropez v centru Prahy nebo školu cestovního ruchu Tyrkys. „Chceme sdílet své zkušenosti a přispět k jeho dalšímu rozvoji propagací těch nejzajímavějších turistických míst, památek, dovolenkových i wellness resortů nebo špičkových restaurací,“ uvádí Osúch.

Dalšími zakládajícími členy nového týmu jsou Lucie Hošková, která dříve působila v digitální agentuře Inventi, Aneta Nedvědová z kutnohorské informační služby a Lukáš Knot, majitel digitálního studia Liff.