Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Otakar Černý odchází po čtyřiceti letech práce pro televizi do důchodu

S veřejnoprávní Českou televizí má dosavadní šéfredaktor její sportovní redakce dál spolupracovat externě.

Otakar Černý. Foto: Michal Sváček / Mafra /Profimedia.cz

Otakar Černý. Foto: Michal Sváček / Mafra /Profimedia.cz

Po více než čtyřiceti letech spolupráce s Českou, respektive Československou televizí odchází do důchodu Otakar Černý, proslulý moderátor politických debat z 90. let, posledních několik let vůdčí postava sportovní redakce veřejnoprávní televize. „Ke konci března odchází do důchodu, dohodl se na tom s vedením televize,“ uvedla ČT. S veřejnoprávní televizí má Černý dál spolupracovat externě.

PROFESNÍ ŽIVOTOPIS OTAKARA ČERNÉHO

Otakar Černý svázal s Československou a později Českou televizí takřka celý profesní život. V roce 1969 nastoupil do Československé televize jako externí člen sportovní redakce. Pro sportovní zpravodajství zpracoval velké množství nejrůznějších reportáží, mnoho komentářů a námětů, spolupracoval i na řadě dokumentárních filmů.

Po roce 1989 se stal interním členem Redakce zpravodajství, kde působil také jako vedoucí domácího zpravodajství. Osm let moderoval politické diskusní pořady Debata a Co týden dal.

V roce 1998 z České televize odešel, pracoval jako komentátor v denním tisku a krátkou dobu i jako mluvčí ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. V roce 2002 se po vyhraném výběrovém řízení vrátil do České televize do funkce šéfredaktora Redakce sportu ČT.

V roce 2006 stál u zrodu vysílání samostatného sportovního kanálu ČT4 Sport. V roli moderátora a autora pořadu je také spojen s diskusním formátem Na slovíčko, který připravoval od roku 2008.

Zdroj: tisková zpráva České televize

Zodpovědnosti šéfredaktora sportu má převzít výkonný ředitel sportovního kanálu ČT Jiří Ponikelský a jeho nejbližší vedoucí spolupracovníci. Za jeho „vždycky inspirativní“ spolupráci mu poděkoval Ponikelský i generální ředitel televize Petr Dvořák.

„Nejlepší rozhodčí je ten, který není vidět,“ popsal Otakar Černý svůj přístup k moderování politických debat, v netradičním rozhovoru zorganizovaném časopisem Rozrazil - v debatě moderátorů moderované Milošem Zemanem.