V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Papei s Olmou vytvořily čtyři novinky sýru Olmín, exkluzivně je nabízí Kaufland

Německý potravinářský řetězec Kaufland pokračuje ve spolupráci s výrobcem lahůdek Papei. Lahůdkářství z Roudnice nad Labem patřící koncernu Agrofert se spojilo s mlékárnou a sýrárnou Olma, patřící do stejné skupiny. Na bázi zrajícího sýru s bílou plísní Olmín vznikly čtyři nové produkty. Papei a Olma nyní na trh prostřednictvím Kauflandu uvádějí Olmínovou pomazánku se švestkami nebo s meruňkami, pikatní nakládaný Olmín a Olmínový salát se šunkou a vejci.

Olmínová pomazánka švestka, 34,90 Kč

Olmínová pomazánka švestka, 34,90 Kč

Olmínová pomazánka meruňka, 34,90 Kč

Olmínová pomazánka meruňka, 34,90 Kč

Nakládaný Olmín, 64,90 Kč

Nakládaný Olmín, 64,90 Kč

Pomazánky za 34,90 Kč a nakládaný sýr v ceně 64,90 Kč bude možné koupit jak v balené formě v chladících samoobslužných regálech, tak na váhu v úseku lahůdek. Salát, 100 gramů okolo 35 Kč, bude dostupný pouze u pultu s lahůdkami. Kaufland získal na prodej této řady půlroční exkluzivitu. Stejně nastavená spolupráce se uskutečnila i letos na jaře s Papei Chytrými vejci v krabičkách, o kterých Retailek také informoval.

Firma Papei funguje od roku 1991, od svého vzniku až do letošního ledna se ale jmenovala Procházka a.s.. Součástí koncernu Agrofert je lahůdkářství od června 2011, kdy se Agrofert Holding stal 100% akcionářem. V květnu 2017 uvedla firma na trh poměrně kontroverzně přijatá Chytrá vejce, tekutá vejce a bílky v krabičkách. Produkt aspiroval na ocenění Regionální potravina, nakonec jej ale nezískal. Celou kauzu podrobně sledoval web Aktuálně.cz.

Součástí uvedení sýrových novinek je také komunikační kampaň, která se ponese v duchu aktivit sýru Olmín. Klasický a zákazníkům dobře známý sýr by zde měl posloužit jako vodítko pro zákazníky a dostat je k sekci lahůdek. Klasické aktivity na podporu prodeje doplní inzerce v klíčových titulech, aktivita na sociálních sítích a online, spolupráce s foodblogy. Na Facebooku bude probíhat soutěž, budou zde zveřejňovány videorecepty i další aktivity. Vše se bude odehrávat jak na kanálech Olmy, tak i Papei.