Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Papírová MF Dnes a iDnes.cz slučují regionální redakce, týmy zeštíhlují

Mediální dům Mafra začal provazovat své týmy, které produkují obsah papírového a online zpravodajství z regionů. Tento měsíc zahájil spojování lokálních redakcí deníku MF Dnes a portálu iDnes.cz i jejich vedení.

„K 1. květnu se oba týmy sloučily pod vedením zástupce šéfredaktora MF Dnes Karla Škrabala a zástupce šéfredaktora iDnes.cz Ondřeje Tolara. Sjednocený regionální tým vytváří obsah jak do 14 krajských příloh MF Dnes, tak do všech krajských webů iDnes.cz,“ přiblížil na dotaz Médiáře Veselin Vačkov, ředitel regionů Mafry.

„Sloučení je sice jednorázový krok, personálie jsou ale proces. Ten sice směřuje k nižším počtům, nikoli však zásadně nižším,“ odpověděl na otázku, jak se aktuální změny dotknou počtu pracovníků.

„Integrace přináší nové nároky na regionální redakce a změny v organizaci práce včetně ukončení spolupráce s několika kolegy. Stejně tak ale vznikají také nové pozice. Personální opatření se provádějí postupně a podle potřeb konkrétního krajského týmu,“ předeslal.

Integrace regionálních redakcí MF Dnes a iDnes.cz je podle Vačkova dlouho připravovaným krokem: „Mafra jím reaguje na trendy na mediálním trhu a chce dál posílit postavení svých tištěných i digitálních médií v regionech.“