V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pařízek bude šířit Rádio Čas Rock celoplošně, ve své televizní síti

Starší odnož Pařízkova Rádia Čas, jihomoravské Rádio Čas Dyje, naopak dnes končí, doběhla mu analogová licence.

Radim Pařízek je duše kapely Citrón. Foto: Adolf Horsinka / Mafra / Profimedia.cz

Radim Pařízek je duše kapely Citrón. Foto: Adolf Horsinka / Mafra / Profimedia.cz

Rádio Čas Rock mediálního podnikatele Radima Pařízka získalo dnes licenci pro celoplošné digitální vysílání. Program, který dosud vysílal jen v Moravskoslezském kraji na základě analogové licence, se bude šířit v Pařízkově digitální televizní Regionální síti 7. Médiáři to sdělil výkonný ředitel rádia Roman Jeřábek.

Ve zmíněné televizní síti, která podle propočtů Českého telekomunikačního úřadu sahá k 85 % obyvatel (včetně celé Prahy), už Pařízkova firma Progress Digital šíří programy ČT1, ČT2 a ČT Sport ve vysokém rozlišení obrazu (HD), dvojkanál ČT:D/ČT Art a také své hudební televize Rebel a Retro a Rádio Čas. Druhé tam zařadí prakticky hned. „Jsme připraveni, takže začneme zřejmě krátce po nabytí právní moci licence,“ podotkl Jeřábek. Licence k oběma rádiím drží Pařízek přes firmu Juke Box.

„Licenci k celoplošnému digitálnímu vysílání Radia Čas Rock vnímáme jako přirozený rozvoj rádia, které za tři roky působení na severu Moravy ukázalo svůj potenciál a stalo se zavedenou stanicí s unikátní komunitou posluchačů, které spojuje a tmelí rocková muzika. Jsou komunikativní a aktivně s námi spolupracují při tvorbě hudebního formátu, programových prvků i při eventových aktivitách,“ popsal výkonný ředitel Času Jeřábek.

Program Rádia Čas Rock je primárně zaměřen na cílovou skupinu 30 až 50 let, čemuž odpovídá hudební formát postavený na rockových a hard & heavy hitech 70. až 90. let, doplněných o vybrané skladby ze současnosti. Z formátu Rádia Čas Rock vychází i zaměření Pařízkovy rockové televize Rebel. „Spolupráce se zde logicky nabízí a synergií obou stanic chceme využít. Začali jsme tím, že se v programu Rebela objevují moderátoři Radia Čas Rock a průsečíky vidíme i v mnoha dalších oblastech,“ doplnil.

Osmiletá licence by měla platit i pro připravované vysílání digitálního rozhlasu ve standardu DAB.

Rádio Čas Dyje končí, aspoň zatím

Starší odnoží Pařízkova Rádia Čas je jihomoravské Rádio Čas Dyje, které mělo od 4. dubna 2006 licenci pro vysílání postupně z Hodonína, Břeclavi a Kyjova. Osmiletá licence, kterou Pařízek drží prostřednictvím firmy Radiospol, skončila dnes 3. dubna a rada pro vysílání ji zatím neobnovila. „Rádio Čas Dyje se musí od zítřka dočasně odmlčet,“ potvrdil ředitel Jeřábek.

„Nijak to nesouvisí s rozvojem Rádia Čas Rock. Důvod je ryze technický, respektive administrativní, dnes končí platnost licence. Požádali jsme radu pro vysílání o vyhlášení licenčního řízení, do kterého samozřejmě půjdeme a předpokládáme, že vysílání v krátké době znovu obnovíme,“ uvedl.