V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pařízek přebírá Slušnej kanál, i Retro vlastní noví

Radim Pařízek je duše kapely Citrón. Foto: Adolf Horsinka / Mafra / Profimedia.cz

Radim Pařízek je duše kapely Citrón. Foto: Adolf Horsinka / Mafra / Profimedia.cz

Novým majitelem hudební televize Slušnej kanál je Radim Pařízek, vlastník televizí Rebel, Relax, rádia Čas a také firmy Digital Broadcasting, která provozuje čtvrtý televizní multiplex v Česku. Pařízek přebírá podíly ve firmě Fajn Rock Media, konkrétně 40 % od Petra Kůsy, 30 % od Marka Lichtenberga a 30 % od firmy Alfedus Alexandry Hartušťákové a Marka Dobeše. Po své aktuální schůzi o tom informoval regulátor, rada pro vysílání. Ten s uvedenými majetkovými převody projevil potřebný souhlas.

Pavel Anděl na Slušnym kanále. Foto: slusnejkanal.cz

Pavel Anděl na Slušnym kanále. Foto: slusnejkanal.cz

Hudební stanice dostala televizní licenci v lednu 2013, od května 2012 vysílá na internetu, od června 2013 pak v kabelových sítích. Začínala jako Fajn Rock TV , předloni se přejmenovala na Slušnej kanál. Sjednotila tak název s klubem Slušnej kanál na pražském Žižkově. Televize a klub fungovaly partnersky, stanice tam natáčela některé pořady, třeba hitparádu s Pavlem Andělem.

Retro převzal bývalý majitel Inzert TV

Nového majitele má čerstvě i další tuzemská hudební televize Retro. Letos v dubnu ji od firmy 11 TV Production koupili Tomáš Fuxa a Jiří Neymon. Oba mají nyní ve firmě Hudební televize, která drží licenci, po 50 %. Původními vlastníky televize byli přes 11 TV Production Pavel a Lenka Attelovi a Jiří a Vladimír Němečkovi (všichni s podíly 25 %), původně spjatí s televizí Óčko, která dnes patří mediální firmě Mafra koncernu Agrofert. Fuxa v minulosti stál za neúspěšným projektem Inzert TV, který fungoval krátce v letech 2012 až 2014.