Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Radim Pařízek zkompletoval síť 4, jako pátá v ní začala vysílat teleshoppingová Inzert TV

Signál multiplexu 4 je šířen z celkem 26 stanovišť a vysílá pět televizních kanálů.

Pokrytí republiky signálem multiplexu 4

Pokrytí republiky signálem multiplexu 4. Kliknutím zvětšíte

Televizní vysílací síť 4 dokončila k 30. listopadu výstavbu a dosáhla avizovaného pokrytí 77,1 % území a 85,5 % obyvatel České republiky. „Tento stav však není konečný, v příštím roce se bude multiplex 4 na základě požadavků provozovatelů vysílání dále rozšiřovat,“ uvedl Radim Pařízek, majitel firmy Digital Broadcasting, která síť provozuje a šíří v ní čerstvě pět programů.

Jsou to ČT1 HD a Nova HD ve vysokém rozlišení obrazu, dále tematický kanál pro muže Fanda televize Nova, rodinná TV Pohoda, kterou Pařízek vlastní s Romanem Jeřábkem, a od dnešní půlnoci nový program Inzert TV zaměřený na teleshopping. Tu provozuje pražská firma InzertMax, kterou podle obchodního rejstříku napůl vlastní Tomáš Fuxa a Strahinja Ivoševič. Stanice slibovala start už na jaře 2011, vysílat tehdy plánovala přes satelit, ale neodstartovala a satelitní licence jí zanikla.

Signál multiplexu 4 je šířen z celkem 26 stanovišť, naposled byly zprovozněny vysílače Frenštát p. Radhoštěm – Velký Javorník (kanál 42), Mariánské Lázně – Dyleň (kanál 45), Ústí nad Orlicí – Andrlův Chlum (kanál 45) a Sušice – Svatobor (kanál 56). Současně proběhla výměna anténních systémů vysílačů Praha–Novodvorská a České Budějovice-Kleť.