Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Pařízkova jihomoravská Info TV staví na zvuku

Se zářím začala na jižní Moravě vysílat regionální televize Info TV Brno a jižní Morava. Slibuje původní lokální informace, zejména dopravní zpravodajství minimálně čtyřikrát do hodiny a pohled na dopravní situaci ve městě i na hlavních tazích v kraji. Stanici provozuje společnost TP Pohoda, kterou vlastní Radim Pařízek, jinak též provozovatel stanic Relax, Rebel či rádia Čas.

„Televize je úzce propojena s Rádiem Dálnice, jediným čistě dopravním rádiem v Česku. Společnými silami chceme nabídnout zcela novou podobu dopravního zpravodajství, která tu dosud chyběla,“ slibuje Pařízek. Unikátnost podle něj spočívá v tom, že dopravní zpravodajství stanice budou moci řidiči na cestách vnímat ve zvuku, aby neporušovali dopravní předpisy. „Pro úplný přehled dopravní situace jim bude stačit poslouchat audio. A naopak třeba v čekárnách u lékaře nebo na nádražích zase bude možné sledovat tento program na televizní obrazovce bez zvuku, protože infografika bude obsahovat vše potřebné,“ říká Pařízek.

Info TV má zahrnout i „pozitivně laděné zpravodajské reportáže s všeobecným přínosem pro celý region“. Takové mají navázat na nový koncept zpravodajství zmíněné celostátní televize Relax, v duchu hesel Pohodové zprávy a To nej z regionů. „V nejbližší době plánujeme koncept Info TV rozšířit i do pražského regionu v podobného informačně-zábavním duchu,“ avizuje majitel.

Pařízkova další firma Digital Broadcasting provozuje celoplošný multiplex 4 digitální televize. Právě v něm Info TV vysílá, a to v Brně na kanálu 46 z vysílačů Barvičova a Jihlavská, v Adamově na kanálu 44 z Alexandrovy rozhledny, v Blansku na kanálu 44 z rozhledny Podvrší u Veselice, v Hodoníně z lokality Kapánsko na kanálu 46 a ve Znojmě z vrchu Deblínek na kanálu 46. Na území Jihomoravského kraje stanici šíří rovněž UPC a další poskytovatelé kabelové televize a IPTV (například Poda). Od příštího roku chce vysílat i přes internet.

Pokrytí signálem Info TV

Pokrytí signálem Info TV. Kliknutím zvětšíte