Paroubek po 18 letech ukončil vydávání měsíčníku Trend

ČSSD přitom v rozpočtu na letošek počítala s tím, že na předplatné Trendu poskytne 100 tisíc korun.

  • ČTK
  • 06. 01. 2011 16:33
Časopis Trend (repro: itrend.cz)

Časopis Trend (repro: itrend.cz)

Bývalý šéf sociální demokracie Jiří Paroubek oznámil, že se rozhodl ukončit vydávání politického měsíčníku Trend. ČSSD přitom v rozpočtu na letošek počítala s tím, že na předplatné Trendu poskytne 100 tisíc korun, uvedl server Novinky.cz. ČSSD nyní podle serveru plánuje věnovat tyto peníze Masarykově demokratické akademii.

Masarykova demokratická akademie je levicové občanské sdružení blízké ČSSD. Původně bylo založené v roce 1896, činnost obnovilo v roce 1991.

Paroubek nevyloučil, že jednou za čtvrt roku titulu Trend využije ke zveřejnění nejúspěšnějších článků z internetového portálu VašeVěc.cz. Ten stejně jako Trend provozuje Společnost Williho Brandta a Bruna Kreiského, což je občanské sdružení, jehož zakladatelem je právě bývalý předseda ČSSD.

„Nebylo snadné udržet po celých osmnáct let vydávání Trendu. Žijeme v tržní ekonomice a vše stojí peníze. A dnes už dost peněz. Alespoň určitá finanční podpora ČSSD přišla až v posledních šesti či sedmi letech. Ta však kryla jen část nákladů,“ napsal Paroubek v úvodníku posledního, prosincového čísla Trendu.

Bývalý šéf ČSSD uvádí, že v prvních letech, když chyběly Trendu peníze, je dával z vlastní kapsy. Dodal, že měl firmu a peníze vydělával. Expředseda zároveň vyslovil přesvědčení, že čtenáři zanikajícího časopisu budou jako zdroj informací využívat jeho internetový portál VašeVěc.cz.

Statutární šéf ČSSD Bohuslav Sobotka serveru Noviny řekl, že zastavení Trendu lituje už proto, že strana na jeho podporu letos vyhradila 100 tisíc korun. Měsíčník podle něj představoval platformu pro levicové a levo-středové názory. „Předpokládám, že bychom těmito prostředky posílili dotaci pro Masarykovu demokratickou akademii,“ řekl dnes Právu.