V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Partička na vzduchu přitáhla na Konopiště šest tisíc lidí, Óčko akci zrecykluje ve vysílání

Protagonisté oblíbeného televizního pořadu Partička přilákali dnes do přírodního amfiteátru u zámku Konopiště na šest tisíc lidí. Akci Partička na vzduchu, které se účastnili i kolegové ze slovenského pořadu, si celé odpoledne a večer bez ohledu na průtrž mračen užívali lidé všech generací.

V televizi mohli přenos sledovat diváci hudebního Óčka (partnerem přímého přenosu byl server hromadného nakupování Slevomat.cz), na internetu pak návštěvníci iDnes.cz. Obě média patří mediální skupině Mafra.

Óčko z Konopiště přenášelo živě reportáže a rozhovory. A Partičku, kterou v Česku proslavila televize Prima, využije v průběhu léta ještě několikrát - v průběhu následujícího týdne připraví výběry ze sobotní show, v pátek 2. 8. pořad Mixxxer Extra složený z hudebních přání fanoušků Partičky, v průběhu srpna ještě záznam dvou necenzurovaných her Partičky natočených na této akci.

Óčko bylo oficiálně vedeno jako mediální partner dnešního odpoledne (stejně jako rádio Impuls), Prima pak hlavní mediální partner.

Show přerušil déšť

Do posledního místa zaplněné divadlo v zámeckém parku už během odpoledne bavila vystoupení hudebních kapel ABBA World Revival, moderátor Aleš Háma se skupinou Hamleti i duo komiků převlečených za medvědy.

Vlastní program zahájila slovenská Partička těsně po 19. hodině, silný déšť ale jejich improvizační show o dvacet minut zpozdil. Hlediště se mezi tím zahalilo do pláštěnek a deštníků a lidé se před nápory větru a deště schovali do okolních stánků s občerstvením. Po půl hodině, již za slabého, ale vytrvalého deště ansámbl komiků pokračoval.

Pořadatelé s prodejem vstupenek skončili kolem 18. hodiny. Počet šesti tisíc návštěvníků byl podle jejich slov limitní pro kapacitu přírodního divadla. Zcela zaplněná byla i parkoviště pod zámkem.

Partička, zábavný pořad televize Prima, sbírá také ocenění. S nejvyšším počtem diváckých hlasů se stal absolutním vítězem televizní ankety TýTý 2011. Jeho tvůrci současně získali cenu za nejlepší pořad a herec a bavič Ondřej Sokol se navíc stal osobností televizní zábavy. Čtvrtým členem Partičky je herec Igor Chmela.

Pořad inspirovaný slovenskou verzí vysílá televize Prima od jara 2011. Genzer se Suchánkem před tím působili v televizi Nova.