Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Partu maraton na ČT sponzoruje Volkswagen

Osmidílný seriál o šesti lidech, jimž běhání změní život, se v televizi vysílá od 11. května.

Osmidílný seriál Parta maraton natáčí produkce Bionaut

Osmidílný seriál Parta maraton natáčí produkce Bionaut

Česká televize uvede v premiéře dnes 11. května na programu ČT1 ve 21.45 nový osmidílný dokumentární seriál Parta maraton. Ten zachycuje příběhy šesti lidí, kteří chtějí běháním změnit svůj život. Osm měsíců se připravovali pod vedením ultramaratonce Miloše Škorpila a pomyslným vrcholem jejich životní proměny byl květnový Volkswagen Maraton Praha. Komerční prezentaci v cyklu si zajistila právě značka vozů Volkswagen, která vytrvalostní běhy v Česku podporuje už déle.

„Chceme co nejvíce lidí inspirovat a ukázat, že tento sport je pro každého bez rozdílu věku, pohlaví či fyzické konstituce,“ prohlásil kreativní producent Petr Kubica, v jehož tvůrčí producentské skupině novinka vznikla. Produkci má na starosti firma Bionaut.

Podobnou reality show Superchlapi vysílá nyní také televize Prima, od 1. května každou neděli vysílá o tom, jak se skupina mužů připravuje na triatlonový závod.

Zmíněný pražský maraton v neděli 8. května byl též vyvrcholením osmiměsíční individuální snahy Alexe Trejtnara, který jej zaběhl pod dohledem kamer a čidel v rámci své Mise maraton. Přenos běžel několik hodin prostřednictvím YouTube.