Páteční večery ČT1 obsadí Neviditelní

Úspěch pátečních seriálů Vyprávěj, Sanitka 2 a První republika se od září pokusí zopakovat vodníci podle Bajgara.

Protagonisté nového seriálu Neviditelní

Protagonisté nového seriálu Neviditelní: zleva Ondřej Hejma, Jiří Langmajer, Luděk Sobota, Jana Plodková, Sandra Nováková, Lukáš Příkazký, Marian Roden

Jeden z nejsledovanějších vysílacích časů - pátek od 20.00 na programu ČT1 - obsadí Česká televize novým seriálem Neviditelní, o vodnících, kteří žijí v utajení. V třináctidílné sérii hrají Jiří Bartoška, Luděk Sobota, Jiří Langmajer, Ivana Chýlková nebo Barbora Poláková.

Režisérem projektu je scénárista a novinář Radek Bajgar. Cyklus vznikl ve tvůrčí skupině kreativního producenta Michala Reitlera, který před časem na Nově produkoval „nekonečný“ seriál Ulice. Koproducentem je firma Logline Production, kterou rovným dílem vlastní Bajgar, Petr ErbenMartina Maternová. Firma pro Českou televizi už vyráběla sitcom Marta a Věra nebo loňský přenos Mattoni koktejl festivalu.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák a autor nového seriálu Radek Bajgar (s mikrofonem). Foto: ČT

Generální ředitel ČT Petr Dvořák a autor nového seriálu Radek Bajgar (s mikrofonem). Foto: ČT

„Je to největší překvapení podzimní sezony ČT,“ řekl o „vodnickém“ projektu generální ředitel Petr Dvořák. Poznamenal, že komediální seriál představuje tu nejtěžší disciplínu, kterou lze vymyslet, tvůrci se s ní ale podle něj poprali „opravdu dobře“.

Podle tvůrců lze sérii chápat jako podobenství dnešní společnosti. „Není to ale satira, jak je vnímána u nás tím komunálním způsobem. To je hluboká satira, která míří na společnost,“ prohlásil na setkání s novináři jeden z herců Luděk Sobota. To uznal i Bajgar, podle kterého je humor nejlepší cestu jak se s dneškem vyrovnat. Současně přitom poukázal na paradox, jak tvorbu neustále předhání realita. Například v pilotním dílu před dvěma lety do kanceláře Huberta Vydry, který spravuje vodovody a chce stále expandovat, umístili portrét tehdejšího podnikatele Andreje Babiše. „To bylo v době před dvěma, kdy jsme netušili, jak vše dopadne,“ řekl ČTK.