V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pátek patřil Všechnopárty a Vyprávěj na ČT1, Prima se Zrcadlem i Základkou propadla

Sledovanost televizních pořadů v pátek 14. září

Páteční program veřejnoprávní České televize zůstává neohrožen komerčními stanicemi. Včera po 20. večerní se nejvíc lidí dívalo na ČT1 na seriál Vyprávěj (930 tisíc diváků starších patnácti let, podíl na sledovanosti 26,7 %). Soubežně vysílaná kuchařská soutěž MasterChef na Nově skončila zhruba na své úrovni z minulého týdne (514 tisíc diváků, 15,5 %), na polovinu publika z premiéry minulý pátek ovšem spadlo druhé vydání Zrcadla tvého života na Primě (358 tisíc, 10,3 %), tentokrát s Dominikem Haškem.

Po večerní osmé si přitom ubíraly menší stanice Barrandov (snímek Jack Hunter - Ztracený poklad Ugaritů - 261 tisíc, 7,7 %) a Nova Cinema (Lovci dinosaurů - 225 tisíc, 6,7 %).

Ukazuje to měření sledovanosti ATO-Mediaresearch.

Nejsledovanějším pořadem večera byla Všechnopárty na ČT1 (1,06 milionu diváků, 33 %), solidně si vedla i 13. komnata (861 tisíc, 25,1 %).

V konkurenci těchto dvou pořadů a také MasterChefa Novy značně propadl čtvrtý díl seriálu Základka na Primě (247 tisíc, 7,4 %). Oproti minulému pátku to je pokles skoro o dvě stě tisíc diváků, premiéra přitom měla přes devět set tisíc. To bylo ale pondělí, je tedy jasné, že přesun Základky na pátek nebyl dobrý tah.

Show Jana Krause (tentokrát s Janem Fischerem, Olgou Špátovou a Petrem Kordou) na Primě přišla ve srovnání s minulým týdnem o víc než sto dvacet tisíc diváků (měla 435 tisíc, 15,3 %). Opět ji předčilo souběžně vysílané střihové pásmo ČT1 Zpátky se Sobotou (541 tisíc, 21 %).