Pátý kanál Primy bude filmový Prima Max

Další tematická stanice komerční televize Prima bude celoplošná, volně přístupná, tedy neplacená, a odstartuje do konce listopadu. Zaměří se převážně na filmy.

Jette Nygaard-Andersenová v pražské O2 Areně při rozhovoru s Médiářem

Jette Nygaard-Andersenová v pražské O2 Areně při rozhovoru s Médiářem

K hlavnímu kanálu Primy a tematickým stanicím Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom přibude další, pátý. Zaměří se převážně na filmovou produkci. „Je to pravda, spustíme pátý kanál,“ potvrdila Médiáři dřívější neoficiální informace Jette Nygaard-Andersenová, čerstvá šéfka volně vysílajících televizí, rádií a digitálních aktivit v Pobaltí, Česku a v Bulharsku švédské mediální skupiny MTG, polovičního vlastníka Primy. Řekla to při nedávném víkendovém setkání v pražské O2 Areně, kde probíhalo evropské klání v počítačových hrách Road to Blizzcon, jehož byla Prima partnerským médiem.

Nyygard-Andersenová v managementu MTG letos v květnu nahradila Marka Singera, který se vrátil na svou původní pozici generálního ředitele české Primy.

Manažerka MTG také potvrdila, že ke spuštění pátého kanálu má dojít ještě letos. Konkrétně se tak stane do konce listopadu. Svým zaměřením bude konkurovat Nově, hlavnímu rivalovi Primy, konkrétně kanálu Nova Cinema. Ale také televizi Barrandov, která letos společně s distributorem SPI spustila tematickou stanici Kino Barrandov.

Nový kanál bude celoplošný, má být volně přístupný a vysílat v jednom z pozemních multiplexů. Ty jsou však zaplněné, pravděpodobně se tak bude muset uskrovnit některý ze stávajících menších kanálů.

„V Česku zůstáváme“

Jette Nygaard-Andersenová v pražské O2 Areně

Jette Nygaard-Andersenová v pražské O2 Areně

Nyygard-Andersenová také odmítla „spekulace z trhu“, že MTG prodá svůj poloviční podíl v Primě. V Putinově Rusku se přitom MTG svých aktiv v mediálním byznysu zbavuje, podobně v Orbánově Maďarsku: „To nemůžete srovnávat. Ruská situace je velmi specifická. Jak víte, změnila se pravidla na mediálním trhu, vlastnictví společností v tomto oboru. V Česku jsme ale se svou přítomností, se svým podílem v televizi Prima velmi spokojeni, budeme do něj dál investovat spoustu peněz a dál ho rozvíjet.“