Pavel Hacker o házení sekerou, Thajsku a profesní sebevraždě

Petr Laštovka zpovídá digilidi –⁠ lidi, kteří udělali český internet českým internetem.

Pavel Hacker je první hacker, který se ocitá v síni slávy českých digilidí u Laštovky na drátě. Pavlovi ještě není padesát, takže prý ještě nemá co radit, ale zažil už taky pěknou řádku příběhů. „Trefím člověka na dvanáct metrů sekyrou. Ale ještě jsem to nepotřeboval,“ svěřuje se chlápek, který začal svůj digitální život v tištěném časopise psaním o videohrách.

Postupně se z něj stal znalec sociálních médií, ale to mu nestačilo. Na několik let si odskočil do jihovýchodní Asie, kde reprezentoval jako spolumajitel thajské digitální agentury. „Nejdřív došly peníze, pak byl pohřešovaný i spolumajitel. Stavěl jsem tam firmu natřikrát.“

Jeho asijskou misi nenarušila ani rakovina, kterou si Pavel stihl vyléčit zase v Praze, aby nakonec svou thajskou firmu dokázal prodat jedné z největších japonských společností.

V dalším úžasném díle Digilidí nebudete vycházet celé tři hodiny z údivu. Garantujeme.

Digilidi s Laštovkou na drátě

Petr Laštovka zažil vzestupy i pády českého internetu. Za některé byl dokonce osobně zodpovědný. Miloš Čermák o něm říká, že to byl expert na „digitál“, a on teda asi jo, před dvaceti lety. Byl to Laštovka, kdo na začátku století přesvědčil tehdejší analogovou televizi Prima, aby měla svůj digitální otisk, a nejenže klepal na základní kámen, ale i následně stavěl portál iPrima.cz. Byl to Laštovka, kdo se stal kinder-manažerem nejprve ve společnosti Eurotel Praha, ze které vznikla Telefónica O2, když tam měl na starosti třeba weby pro mladé, nebo marketingovou komunikaci dalších projektů. Byl to Laštovka, kdo se z klientské strany stal agenturníkem, aby hnízdil v největších síťovkách, jako je Havas a Ogilvy, ale taky držel prst na tepu strategie komunikace klientů nejstarší české agentury Comtech Can. Digitálem je nevyléčitelně nakažený, říká o sobě ten Laštovka.

Několik let předsedal digitálním agenturám při Asociaci komunikačních agentur a spolu s šéfredaktorem Médiáře Ondřejem Austem pořádal pravidelná osobní setkávání v pražské kavárně kina Ponrepo.

A aby to nebylo diváctvu líto, rozhodl se setkávání s lidmi od „digitálu“ přesunout před kameru, kde vzniká kronika takzvaných digilidí. Lidí, kteří udělali český internet českým internetem. Petr Laštovka vás zve k sobě na drát!

Plnotučné epizody jsou pro předplatitele na herohero.co/lastovkanadrate. Tady vždy v sobotu najdete kratší verze, které za to taky stojí.

Sdílejte