Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Šafr v Reflexu končí. Šmuclerová: poslal jen mail

Šéfredaktor podle svých slov ztratil podporu šéfky vydavatelství. Ta říká, že mu nabízela placenou dovolenou.

Pavel Šafr. Foto: Ringier Axel Springer

Pavel Šafr. Foto: Ringier Axel Springer

Pavel Šafr se rozhodl odejít z pozice šéfredaktora týdeníku Reflex, do jehož čela se vrátil před rokem a měsícem poté, co dva roky vedl bulvární deník Blesk téhož vydavatelství Ringier Axel Springer CZ. Plyne to z komuniké generální ředitelky Ringieru Libuše Šmuclerové. Ta navíc naznačuje, že rezignaci neobdržela osobně.

„Pavlovi Šafrovi jsem nabídla jako řešení jeho nelehké osobní situace placenou zdravotní dovolenou. Rozhodl se jinak, což mě osobně mrzí, navíc mám o jeho rezignaci jen mail, nic víc,“ tvrdí Šmuclerová. Předeslala, že od ní měl Šafr vždy „plnou podporu“, včetně „absolutní novinářské svobody a finančního řízení v rámci schváleného rozpočtu“.

„Je mi velice líto, že jsem ztratil Vaši podporu. Jistě chápete, že bez této podpory svoji funkci nemohu vykonávat,“ sdělil Šafr Šmuclerové v dopisu, z něhož dnes citoval web Mediaguru.cz, jenž o Šafrově odchodu informoval.

Rezignace šéfredaktora Reflexu přichází několik dní poté, co vydavatelství od švýcarsko-německého mediálního konglomerátu definitivně převzal nový majitel Daniel Křetínský.

Pavel Šafr jako šéfredaktor Blesku, při návštěvě Miloše Zemana v redakci. Foto: Profimedia.cz

Pavel Šafr jako šéfredaktor Blesku, při návštěvě Miloše Zemana v redakci. Foto: Profimedia.cz

Šafr za poslední dvě dekády šéfoval řadě titulů. Konkrétně Reflex vedl od července 2008 do dubna 2011, pak na dva roky přešel do čela Blesku, následně se do Reflexu v květnu 2013 vrátil. Zpátky si jako zástupce přivedl Marka Stoniše, s nímž se Šafrův předchůdce Ivan Hamšík rozloučil, a loni v prosinci udělal šéfem webu Reflexu Viliama Bucherta, jenž v letech 2012 stihl neúspěšně kandidovat do Senátu (za TOP 09) a pak být krátce specialistou komunikace Českých drah.

KDE BYL PAVEL ŠAFR ŠÉFREDAKTOREM

1993 Český deník
1994 deník Telegraf
1997-2001 deník Lidové noviny (v roce 1998 přešly z Ringieru do Mafry)
2001–2006 deník Mladá fronta Dnes
2008-2011 týdeník Reflex
2011-2013 deník Blesk
2013-2014 týdeník Reflex