Pavel Zuna výkonným ředitelem regionálních televizí RTA

Někdejší šéf a tvář zpravodajství v komerčních stanicích Nova a Prima Pavel Zuna se po zkušenosti s internetovým videem vrací ke klasické televizi.

Převzal vedení několika studií Regionální televizní agentury, stal se jejich výkonným ředitelem. „Na starosti bude mít fungování šesti regionálních studií Regionální televizní agentury, která působí v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Zlíně a Hradci Králové,“ píše server Česká média.

Ten patří podnikateli Jaroslavu Berkovi, který nedávno televize RTA prodal, zatím nebylo oznámeno komu.

Zuna byl od května 2010 programovým ředitelem internetové televize Stream.cz (loni jsme s ním o tom mluvili ve videorozhovoru). Poté, co poloviční vlastník Streamu, portál Seznam.cz letos začátkem léta dokoupil od zakladatele Miloše Petany druhou polovinu, se Zunou se rozloučil.

„Doufám, že regionální vysílání má svou budoucnost, už jen proto, že divácká poptávka po něm jednoznačně je,“ řekl nyní Zuna Českým médiím.

„V současnosti není v silách regionálních studií ufinancovat celkové regionální vysílání v rozsahu mnoha hodin denně bez toho, že by do toho vstoupily dotace Evropské unie nebo něco takového. Zároveň si myslím, že zrovna regionální vysílání je věc, kam by tyto dotace měly směřovat,“ naznačil.