Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

PayU ČR se oddělila od vlastníka Aukra, ovládla ji PayU Group

  • ČTK
  • 18. 04. 2012 16:58

Společnost PayU ČR, která provozuje stejnojmenný internetový platební systém, se oddělila od provozovatele prodejního portálu Aukro, skupiny Allegro Group. Po odkoupení stoprocentního podílu Allegra se začlení pod mezinárodní skupinu PayU Group. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Výši transakce nesdělila.

Podle ředitele PayU ČR Gabriela Kalapoše je tak platební systém transparentnější, než když byl vlastnicky propojen s Aukrem. „Oddělením od Allegro Group se můžeme lépe soustředit na klíčovou oblast našeho podnikání, tedy zajišťování platebních transakcí, které jsou spojené s mnohem vyššími bezpečnostními riziky, a přinášet zákazníkům to nejkomplexnější platební řešení v oblasti elektronického obchodu,“ dodal.

PayU ČR, která v prvním pololetí letošního roku očekává překročení obratu jedné miliardy Kč, nyní spadá přímo do skupiny PayU Group, jež sídlí v Nizozemsku a zastřešuje národní poskytovatele platebních řešení PayU ve střední a východní Evropě. „Zařazením do skupiny PayU Group získáváme zázemí silného partnera s mezinárodním know-how a robustní infrastrukturou pro zpracovávání plateb. Otevírá se nám tím zároveň cesta k novým moderním technologiím a produktům vyvinutým skupinou,“ doplnil Kalapoš.

V současnosti nabízí PayU ČR provozovatelům elektronických obchodů a dalších internetových služeb komplexní řešení s deseti platebními metodami včetně plateb kartou a rychlých online převodů. Na český trh byla platební brána PayU uvedena v červnu 2010 a od té doby nakupujícím na internetu zprostředkovala zhruba 1,3 milionu transakcí.

Platby přes PayU umožňuje vedle Aukra například nakladatelství Economia, Škoda Auto, hudební vydavatelství Supraphon, srovnávač zboží Heuréka, sázková kancelář Chance nebo mimibazar.