Pečinka a Michopulos mají podcast Kecy a politika

Komentátor Reflexu a expert na politický marketing chtějí v podcastu nabízet kontext dění.

Bohumil Pečinka a Petros Michopulos

Bohumil Pečinka a Petros Michopulos

Komentátor časopisu Reflex Bohumil Pečinka a expert na politický marketing Petros Michopulos rozjeli podcast s týdenní periodicitou Kecy a politika. I přes záplavu informací, názorů a podcastů všeho druhu míní, že ještě lze nabídnout něco nového a že našli skulinu na mediálním trhu.

Z čeho vycházejí? „Dnešní svět je přeinformovaný a přenázorovaný. Je proto nutné jít o krok dál – nabídnout kontext událostí. Odpovídat na nezodpovězené otázky typu proč se věci dějí a jak k nim dochází. Rozhodně si nehrajeme na moderátory nezávazných rádiových povídání na dané téma. Náš podcast představuje hodně syrové, živé, nesestříhané debatování - někdy i hádání - o politice, jejich projevech, doplněné o historky z různých období zatím hlavně české politiky, kterou oba sledujeme z jiných úhlů.“

Pečinka je dlouholetý novinář, který začínal ve Studentských listech a později působil Lidových novinách a Reflexu. Michopulos poznal politiku z opačné strany, když pracoval na dvou úspěšných volebních kampaních ČSSD v letech 1996 a 1998 a následně působil jako politický konzultant.