A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Penny Market zvedne od března mzdy, garantuje každoroční navýšení platu

Diskontní řetězec Penny Market od 1. března letošního roku zvýší mzdy svým zaměstnancům. Pokladní s plným úvazkem si v průměru polepší o 7 %. Podobné to má být i u vedoucích pracovníků prodejen, zaměstnanců centrály a logistiky řetězce. Nástupní mzda na pozici pokladní – prodavač na plný úvazek se bude v Penny Marketu od března pohybovat mezi 18.000 Kč a 21.000 Kč v závislosti na lokalitě. 

Diskont také nově garantuje, že bude mzdy zvedat každoročně. „Každý rok je nově zaručeno automatické zvyšování mzdy,“ vysvětlil Martin Peffek, který je jednatelem Penny Marketu, a dodal: „Naším cílem je zatraktivnit podmínky pro všechny pozice na prodejnách a také ocenit zkušené zaměstnance, kteří jsou v Penny už dlouho.“ Během loňského roku navýšil Penny Market mzdy zaměstnanců dvakrát, v březnu a v polovině června. Průměrné navýšení za loňský rok bylo o 8,2 %. 

Jednání o kolektivní smlouvě proběhla v měsíci lednu se zástupci Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) a Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů České republiky (OSPZV-ASO ČR). „Oceňujeme, že k dohodě došlo v podstatě bez průtahů. Shody jsme dosáhli bez větších komplikací. Navýšení mezd považujeme v současné situaci za adekvátní,“ sdělila předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

Kromě zvýšení platu poskytuje Penny Market zaměstnancům benefity v podobě pětitýdenní dovolené, stravenek ve výši 80 Kč, školení, vánočních poukázek a systému benefitní cafeterie, který sdružuje všechny benefity na jednom místě. Zaměstnanci mohou nasbírané benefitní body uplatnit v lékárnách, optikách nebo na kulturních akcích.