Pepa.cz se po sporu společníků stěhuje na novou doménu Klido.cz

Druhý největší slevový portál v Česku Pepa.cz se přesouvá na novou doménu Klido.cz. Důvodem je spor společníků portálu Petra Sýkory, Levona Ter-GhazaryanaJiřího Jankova. Jankov během tohoto týdne obvinil Sýkoru a Ter-Ghazaryana z odvedení 31,5 milionů Kč z portálu do své vlastní firmy Online Brothers, podal na portál insolvenční návrh, trestní oznámení a zastavil fungování Pepa.cz na původní doméně. Oba společníci se proti Jankovovým akcím ohradili, podle nich je právě on osobou, která z portálu peníze odváděla. Částka, kterou měl Jankov vyvést, byla ve výši 8 milionů Kč.

Během pondělí se na portálu Pepa.cz objevila informace, že je v likvidaci. Portál změnil motto na „Jedeme s Pepou“ a sliboval, že bude zprostředkovávat zájezdy přes portál Hyperslevy.cz. „7. 8. v noci majitel domény Pepa.cz, kterou jsme mnoho let na základě licence využívali, ukončil v rozporu se smlouvou provoz projektu Pepa.cz. Naše společnost bohužel nikdy nebyla držitelem domény, její využívání však bylo ošetřeno licenční smlouvou,“ uvedl v pondělí Sýkora. Majitelem domény na webu je firma Millenium Prague, jejímž jednatelem byl právě Jankov.

„Nekrachujeme, jsme v dobré finanční kondici, závazky průkazně plníme. Jen jsme nyní přišli o doménu, bojujeme s nekalým jednáním jednoho ze společníků a (dočasně) běžíme na nové doméně www.pobytov.cz,“ reagoval Sýkora v tiskovém prohlášení. Podle Sýkory má Pepa.cz, dnes Klido.cz, v aktivech 44 milionů Kč, přičemž 90 % tvoří finanční hotovost. Hodnota závazků je na úrovni 40 milionů Kč. V úterý 8. června podali Sýkora s Ter-Ghazaryanem u Městského soudu v Praze návrh na zpětvzetí insolvenčního návrhu. Uvedli v něm, že tvrzení v insolvenčním návrhu považují za lživá a účelová. 

V pondělí Pepa.cz, ve čtvrtek Klido.cz

Jankov fungoval na portálu Pepa.cz jako jednatel, funkce byl však podle Sýkory v červnu zbaven. Ve firmě Portál Pepa s.r.o. měl Jankov skrze Millenium Prague 50% podíl, který posléze převedl podle tiskové zprávy „občanovi bulharské národnosti“. Sýkora se tedy rozhodl nečekat na výsledky trestních oznámení a soudní rozhodnutí a zahajuje vlastní projekt na zelené louce. „Hrajeme nyní o čas. Pro spoustu partnerů jsme důležitým generátorem zisku a nemůžeme je opustit uprostřed sezony. Není možné čekat týdny na soudní rozhodnutí. Pokud jsme v pondělí přišli o doménu, ve čtvrtek už náš business zase musí fungovat,“ vysvětlil Sýkora, který je nyní výkonným ředitele Klido.cz.

Na nově spuštěném portálu Klido.cz byla spuštěna nová prezentace a prodává se na ní přes 700 nových nabídek. „Spor, kterým jsme si prošli, totiž pouze urychlí změnu, která nás stejně neodvratně čekala. Nový projekt, který jsme v posledních měsících chystali, teď budeme muset spustit prostě jen o trochu dřív a za jiné situace. Bude to živelnější, ale o to lepší výsledek to může být,“ dodal výkonný ředitel Klido.cz.