Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Peppermint a Fresh digitálně pro Biodermu

Manažerkou digitálního marketingu Biodermy je Karolína Mrázková

Manažerkou digitálního marketingu Biodermy je Karolína Mrázková

Novou digitální kampaň pro značku francouzské kosmetiky Bioderma připravila agentura Peppermint Digital. Propaguje v ní produktovou řadu pro citlivou pokožku Sensibio. Agentura v kampani využívá web Givt, skrz který je možné z peněz utracených v e-shopu přispět na dobrou věc. „Kampaň je založena na myšlence drobných skutků, které potěší tu naši citlivější část,“ uvedla Tereza Miková, copywriterka Peppermintu.

Kampaň běží na Facebooku, Instagramu a speciální microsite. Fanoušci zde najdou vedle informací o produktech i nejrůznější výzvy ke každodennímu dělání radosti nebo například spotřebitelské soutěže. „Nechtěli jsme další kampaň, která pouze představí produkt a jeho benefity, ale hledali jsme téma, které našim zákazníkům skutečně něco přinese a komunikaci propojí,“ uvedla Karolína Mrázková, digital managerka Biodermy.

Od září 2017 spolupracuje značka kosmetiky také s digitální agenturou Fresh. Ta se stará o výkonnostní online marketing s primárním zaměřením na SEO webu. Cílem je přitom dlouhodobé zvýšení počtu návštěvníků webu, kteří přichází prostřednictvím vyhledávačů Google a Seznam. Po tříměsíční spolupráci v SEO Bioderma svěřila agentuře také řízení kampaní Google AdWords. Ty běží nejen ve vyhledávači, ale i v obsahové síti, především při launchi nových produktů.