Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Petelík z KSČM podal trestní oznámení kvůli výzvě na Facebooku, na jeho profilu „nikdy nebyla“

  • ČTK
  • 30. 10. 2012 19:16

Kvůli údajně podvrženým informacím na facebookovém profilu podal člen zastupitelstva Prahy 8 Jaromír Petelík (KSČM) trestní oznámení. V sobotu se na Petelíkově facebookové stránce objevila výzva k násilí proti pravici a vyvlastnění majetku podnikatelů. Petelík dnes ČTK sdělil, že na jeho profilu „nikdy nebyla a nejsou žádná taková nebo obdobná tvrzení“.

„Nikdy jsem výroky prezentované médii nepronesl, a ani jsem je nikdy nenapsal. Vše jsou to lži a pomluvy, které mají poškodit mou osobu a KSČM,“ prohlásil dnes pro ČTK Petelík. Screenshot statusu nejprve zveřejnil v sobotu ráno na webu Blesk, tvrdil přitom, že pochází z Petelíkova profilu. Další servery pak zvěst nekriticky přebraly. Petelík popřel, že by takovou výzvu zveřejnil.

Vedení obvodní organizace KSČM v Praze 8 se od údajných Petelíkových výroků distancovalo už v sobotu. Místopředseda strany Jiří Dolejš, kterému dělá Petelík asistenta, výroky odsoudil. Nicméně už v sobotu uvedl, že z nepřímých informací ví, že Petelík, který tou dobou pobýval v zahraničí, výzvu popírá.

Vytvořit neautentické či mystifikační vyjádření na internetu je otázkou několika minut. Mohlo se tak stát i v případě Petelíkovy facebookové stránky. Podrobně o tom v neděli psal Michal Zlatkovský.