Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Petr Holec přešel z Reflexu do Eura, to chce být pro širší publikum

Petr Holec. Foto: Mladá fronta

Petr Holec. Foto: Mladá fronta

Jako reportér nastoupil dnes 2. prosince do ekonomického týdeníku Euro vydavatelství Mladá fronta Petr Holec, donedávna redaktor společenského časopisu Reflex vydavatelství Ringier Axel Springer, kde se profiloval politickými reportážemi.

„Součástí strategie ekonomického týdeníku Euro je zatraktivnění obsahu pro širší cílovou skupinu a nabídnutí dalších, nejen ekonomických, témat. Petr Holec bude pro nás významnou posilou,“ uvedl Tomáš Skřivánek, šéfredaktor Eura a ředitel divize Euro E15 Mladé fronty.

Třiačtyřicetiletý Holec dělal v Reflexu v letech 2001 až 2013, jednu dobu jako vedoucí reportérů. Předtím pracoval od roku 1993 v ČTK, psal pro Lidové noviny či magazín Koktejl.