Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

Petr Kasa končí, českou pobočku Nokie povede Marcus Störkel

  • ČTK
  • 25. 04. 2012 14:31

České a slovenské zastoupení výrobce mobilů Nokia povede od května dosavadní ředitel Nokie v Maďarsku a Rumunsku Marcus Störkel. Nahradí Petra Kasu, který z tuzemské Nokie po více než sedmi letech odchází. Uvedla to firma.

„V mobilním byznysu jsem již jedenáct let, z nichž jsem sedm strávil ve společnosti Nokia. Bylo to skvělé, ale je čas na změnu,“ uvedl Kasa, který pobočku vedl poslední tři roky.

Störkel bude koordinovat aktivity týmů Nokia na obou trzích, stejně jako vztahy s lokálními partnery. „V regionu střední a východní Evropy jsem strávil dlouhou dobu a vím, že čeští a slovenští zákazníci patří k těm, kdo přijímají nové technologie a nová řešení mezi prvními,“ uvedl.

Störkel pracuje ve společnosti Nokia již 15 let. V posledních letech působil v regionu střední a východní Evropy na pozicích marketingového a obchodního manažera, v roce 2009 se pak stal ředitelem Nokia Maďarsko a v roce 2011 také Nokia Rumunsko.

Nokia, která byla loni jedničkou na českém trhu, se v poslední době celosvětově potýká s propadem zájmu na trhu chytrých mobilních telefonů, kde jí konkurují zejména Samsung a Apple.