Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Petr Koubský začal vydávat placený elitářský online magazín 067

Čtrnáctideník stojí 900 Kč na rok, jiné formy předplatného nenabízí.

Titulní strana magazínu 067

Titulní strana magazínu 067

Na českém internetu přibyl časopis 067, další mediální počin, jehož existence má stát na příjmech od čtenářů. Možnost předplatného je jediná: 900 Kč za rok. Za první den nasbíral titul víc než dvacet individuálních předplatitelů, rozjezd prostřednictvím nákupu více abonmá podpořily společnosti Novell, SAP, HP a SWS. Předplatitele tvůrci vystavují na webu - pokud na jejich „zdi“ budeme počítat 900 Kč za každé políčko, znamená to momentálně téměř 60.000 Kč.

První vydání z pátku 29. listopadu tvoří tři články - Petra Koubského o mikropublishingu, Pavla Koběrského o planespottingu, pozorování letadel, a první díl slovníčku pro desátá léta od Michala Kašpárka. Úvodní vydání je přístupné zdarma. Časopis je čtrnáctideník, má vycházet obtýden vždy v pátek ráno. Reklama se v titulu objevovat nemá: „Zatím jsme se rozhodli pro redakční politiku bez inzerce.“

Název magazínu odkazuje k tomu, že médium chce být jen pro 6,7 % obyvatelstva. „Tak velká — anebo malá — je část populace, kterou chceme zaujmout. Tolik procent z celku je nad jedenapůlnásobkem směrodatné odchylky,“ uvádějí tvůrci v čele právě s publicistou Petrem Koubským, někdejší hlavní postavou Softwarových novin. Předobrazem časopisu 067 je anglicky psaný titul The Magazine.