V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Petr Lesák odchází z Barrandova, program řídí Markéta Zahradníková

Jako programový ředitel skončil Petr Lesák závěrem listopadu, zprávy bude uvádět do konce prosince.

Dosavadní trio moderátorů zpráv Barrandova: Jana Adamcová, Petr Lesák, Olga Šípková. Foto: Martin Hykl

Dosavadní trio moderátorů zpráv Barrandova: Jana Adamcová, Petr Lesák, Olga Šípková. Foto: Martin Hykl

Z televize Barrandov odejde Petr Lesák, dosavadní programový ředitel a jeden z tria hlasatelů zpráv stanice. V sobotním pořadu Volejte Železnému to řekl generální ředitel Barrandova Vladimír Železný, který nastoupil začátkem listopadu. „Pan Lesák se na základě nějaké dohody dávno předtím, než jsem přišel do této televize, dohodl, že ke konci letošního roku končí s několika funkcemi, které měl v této televizi, a jednou z těch funkcí byla funkce hlasatelská,“ řekl.

„Na přechodové období, od prvního lednového týdne pravděpodobně, překleneme další období s novým moderátorem,“ informoval dál Železný. Kdo to bude, neřekl. Minulý víkend oznámil, že od ledna budou zprávy na Barrandově hlásit moderátorské dvojice, nikoli jednotlivci jako dosud. Nyní naznačil, že s Lesákem odejdou z pozic hlavních moderátorek také Jana Adamcová, někdejší moderátorka sportovních zpráv na Nově, a civičitelka aerobiku Olga Šípková.

Lesák zprávy ještě uvádí, z místa programového ředitele odešel k poslednímu listopadu, jak stanice oznámila na svém webu. Majitel Barrandova, skupina Empresa Media Jaromíra Soukupa, to stejně jako Železný vysvětluje předchozí dohodou ze začátku letošního roku, kdy Soukup od Lesáka kupoval jeho produkční firmu Real TV.

„Součástí dohody bylo také konkrétní časové období působení Petra Lesáka ve funkci programového ředitele TV Barrandov, které skončí závěrem letošního listopadu,“ uvádí televize.

Lesák v červnu řekl Médiáři, že v rámci prodeje Real TV Soukupovi se o jeho angažmá na Barrandově nejdřív nemluvilo, nabídka podle něj „přišla v okamžiku, kdy se začal budovat nový management televize Barrandov, na začátku tohoto roku“.

Novou programovou ředitelkou Barrandova je od prosince Markéta Zahradníková. Přišla ze Soukupovy skupiny Médea, kde měla na starosti oddělení Médea Public Relations, Médea Promotion a Médea Creativity. Do Médey přešla z pozice výkonné ředitelky společnosti Jakubisko Film.