Petr Sýkora prodal podíl ve slevovém serveru Pepa.cz, Klido.cz zanikne

Slevové portály Pepa.cz a novější Klido.cz mění majetkovou strukturu, jejich ředitel Petr Sýkora prodává svůj podíl slovenské firmě Jožko.sk. Za tou stojí spoluzakladatel portálu Pepa.cz Jiří Jankov, který se Sýkorou vedl od letošního srpna spor o údajné ilegální vyvádění peněz ze slevového portálu. Prodej Sýkorova podílu je výsledkem dohody mezi společníky, cenu transakce nechtěli aktéři komentovat. Podle Sýkory je to jediné řešení, jak vyřešit patovou situaci, která několik měsíců projekt ohrožovala. Klido.cz se nyní v rukou nového majitele sjednotí pod web Pepa.cz. 

Původní slevový portál Pepa.cz, který provozuje stejnojmenná společnost, přechází z 50 % do rukou firmy Jožko.sk, zbylých 50 % patří firmě Dominante MPM. Tu vlastní podle veřejného rejstříku Global Investments Agency se sídlem na Seychelách. Sýkora v portálu Pepa.cz držel skrze Caesar Capital 40% podíl, 10 % patřilo Levonovi Ter-Ghazaryanovi a 50 % měla firma Millenium Prague patřící Jankovovi. 

Projekt Klido.cz založil Sýkora v srpnu v reakci na informace, podle něj nepravdivé, o insolvenci portálu. Dnes už se po zadání do vyhledávače adresa Klido.cz přesměruje automaticky na Pepa.cz. Klido.cz vlastnila firma Propertio, kterou Sýkora předtím vlastnil ze 75 % a Ter-Ghazaryan ze 25 %. Nyní jí 100% vlastní firma Jožko.sk.

Spor se táhl od srpna

Spor o portál Pepa.cz se odehrál v polovině letošního srpna, kdy Jankov obvinil Sýkoru a Ter-Ghazaryana z odvedení 31,5 milionů Kč z portálu do jejich vlastní firmy Online Brothers, podal na portál insolvenční návrh, trestní oznámení a zastavil fungování Pepa.cz na původní doméně. Oba obvinění tvrdili, že to byl naopak Jankov, kdo z portálu vyvedl 8 milionů Kč. V reakci na zastavení fungování domény Pepa.cz Sýkora vytvořil a spustil nový slevový portál Klido.cz. 

„Po týdnech jednání jsme se s protistranou dohodli, že můj odchod je nejvhodnější cestou, jak urovnat vzniklé spory a zajistit tak pokračování projektu. Prodávám podíl v Pepa.cz i projektu Klido.cz, který je momentálně na původní společnost Portál Pepa.cz právně vázán smlouvou o spolupráci a jejich oddělení by v dané situaci nemělo smysl, komentoval situaci Sýkora. 

Projekt Klido.cz je nyní v plánu utlumit a vrátit se k zavedené značce Pepa.cz. K předání Sýkorova podílu došlo v první polovině listopadu poté, co obě firmy prošly auditovanou účetní závěrkou.