Odešel Karel Gott. Připomeňte si jej v pořadech televize či v hudebních nahrávkách. „Osou Gottova společenského vystupování byla úcta k ženě,“ připomíná Josef Vlček. A také měl styl Čendy. Skvělým proslovem se při zádušní mši se svým celoživotním kamarádem rozloučila Jiřina Bohdalová.

Petr Zlínský, dosud šéf rozvoje franšíz McDonald’s, je teď sám franšízant

Petr Zlínský

Petr Zlínský

Do rodiny franšízantů řetězce rychlého občerstvení McDonald’s v Česku přibyl k listopadu další podnikatel. Je jím Petr Zlínský, který dvacet let pracoval přímo pro McDonald’s. Řídil právě rozvoj franšíz restaurací v Česku a Slovensku.

Zlínský je devatenáctým českým franšízantem značky. Svou restauraci otvírá v novém obchodním centru Aupark v Hradci Králové. McDonald’s má v Česku 93 restaurací, z toho 73 řídí franšízanti (na jednoho tak vycházejí v průměru tři restaurace). Zatím poslední franšíza se otevřela před rokem v Centru Černý Most, patří Silvii Muranské.

Strategií McDonald’s je podíl franšíz v Česku dál navyšovat. „Podpora místních podnikatelů je naších dlouhodobým záměrem. Předávání našich restaurací do rukou franšízantů znamená i dobrý směr rozvoje naší společnosti,“ ujišťuje Tomáš Rogacz, generální ředitel McDonald’s ČR.