Po roce přestává vycházet zpravodajský web Liberecké zprávy, z finančních důvodů. „Mimořádně vysoký a stále stoupající zájem uživatelů se nám bohužel vlastní vinou nedaří inzertně přetavit do odpovídajících tržeb,“ informovali vydavatelé Jan Stránský a Tomáš Tesař. Začínali v lednu 2019.

Petrov odchází z ČT24 za Šámalem, bude šéfredaktorem Z1

Petrov, který ve veřejnoprávní televizi působil sedm let, z ní odchází nespokojený poté, co ho v létě vystřídal na postu šéfredaktora zpráv Karel Novák, kterého si po sesazení ředitele zpravodajství Milana Fridricha přivedl nový ředitel Roman Bradáč.

Michal Petrov. Foto: ČT

Michal Petrov. Foto: ČT

Michal Petrov, jeden ze zakladatelů zpravodajského kanálu ČT24 a dlouholetý šéfredaktor zpravodajství veřejnoprávní televize, nastupuje 1. února do čela redakce zpravodajské televize Z1. Vystřídá Janu Víškovou, která byla vedením redakce pověřena po zahájení restrukturalizace televize v srpnu 2009.

„Televize Z1 se profiluje zpravodajstvím zaměřeným především na ekonomiku, byznys a finance, úkolem nového šéfredaktora bude tento profil dále zvýraznit a zatraktivnit,“ oznámila dnes Z1.

Absolvent VŠE Petrov, který ve veřejnoprávní televizi působil sedm let, z ní odchází nespokojený poté, co ho v létě vystřídal na postu šéfredaktora zpráv Karel Novák, kterého si po sesazení ředitele zpravodajství Milana Fridricha přivedl nový ředitel Roman Bradáč. Petrov tak od září vedl jen ekonomickou redakci ČT.

Šámala už loni v létě následoval do Z1 Petr Mrzena, jeho spolupracovník z Novy, kde Šámal vedl internet. Mrzena dělá bruselského zpravodaje stanice.

Michal Petrov (1965) kromě České televize pracoval v Radiožurnálu, časopisu Týden a jako editor českého vysílání BBC.