V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pilsner Urquell představuje konceptovou hospodu Plzeňka, s pivem z tanků

Interiér pražské restaurace Plzeňka Olše

Interiéru pražské restaurace Plzeňka Olše vévodí skleněný výčep s osmi kohouty

Značka Pilsner Urquell představila vůbec první hospodu v konceptu Plzeňka. Je jí pražská Plzeňka Olše na Olšanském náměstí, na adrese Táboritská 17/26, Praha 3. Jejímu interiéru vévodí skleněný výčep s osmi kohouty a leštěné nerezové pivní tanky. Provozním manažerem je Jaroslav Švach. Plzeňka nabízí 150 míst a otevřeno má denně od 11 do 23.30. Hospod s tímto názvem bude víc, a to nejen v Praze, ale i v několika dalších městech. „Plánujeme v blízké budoucnosti otevřít Plzeňky v Opavě, Příbrami nebo v Plzni,“ říká Martin Troup, marketingový manažer značky.

„Plzeňka volně navazuje na tradici a historii značky, ale představuje je soudobými moderními prostředky a provedením. Měla by se stát nejlepší hospodou v místě a okolí,“ představuje celý nový koncept architekt Jan Bouček, tvůrce Plzeňky. Hospody s názvem Plzeňka už nicméně existují, v Praze, v Brně i jinde. „Provozovatel i Plzeňský Prazdroj si jsou vědomi existence hospod, které podobný název používají. Vycházejí ale z toho, že kombinace názvu s designem nového konceptu je unikátní a bude pro spotřebitele nezaměnitelná,“ odpovídá majitel konceptu.

Před více než dvaceti lety jsme vytvořili úspěšný koncept Pilsner Urquell Original Restaurant, kterých dnes funguje po celé republice více než třicet. Interiér typicky české hospody si ale s měnící se skladbou hostů, jejich preferencemi i věkovou strukturou žádá změnu. Přicházíme proto s konceptem Plzeňky, který vychází vstříc požadavkům na současné pojetí klasické hospody – a to i v místech, kde dosud konceptové hospody Pilsner Urquell nebyly,“ doplnil brand manager Troup.

Stěny interiéru zdobí reliéfy nejtypičtějších míst plzeňského pivovaru, návštěvníci se tak mohou cítit jako na varně, ve sklepě mezi obřími sudy či před branou plzeňského pivovaru. Motivy a jejich provedení jsou autorským dílem sochařského ateliéru Mergental & Kovařík. Výčep je vyroben ze skleněných kachlů, jeho tvůrci se nechali inspirovat plzeňským pivním půllitrem. Nepřehlédnutelná je i velká skleněná pečeť charakteristická pro plzeňský ležák, která je nejen symbolem Plzeňky, ale i dělícím prvkem hospody. Skleněné dekorace jsou dílem mistrů sklářů ze sklárny Bomma ve Světlé nad Sázavou.