Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

Pilulka posiluje na Slovensku, koupila konkurenční lékárnu Pilulka24.sk

Síť kamenných lékáren a provozovatel e-shopů Pilulka lékárny koupila 100% podíl v akciové společnosti Herbia. Té na Slovensku patřila internetová lékárna Pilulka24.sk. Transakcí, jejíž výši nechtěly firmy komentovat, Pilulka.sk posiluje v pozici největší online lékárny na slovenském trhu, Pilulka24.sk si dosud držela třetí místo. 

„Nákup této společnosti nám strategicky zapadá do služeb, které Pilulka.sk nabízí na Slovensku už nyní. Chceme brzy propojit oba týmy, zlevnit tak logistiku a nákup a nabídnout zákazníkům to nejlepší z obou firem. Připravujeme také spuštění nových služeb už pod jednou střechou. Půjde například o lékárenskou aplikaci pro telefony se systémy Android a iOS. V budoucnu plánujeme sloučení Pilulka.sk a Pilulka24.sk do jedné značky,“ dodává Martin Kasa, spolumajitel Pilulky. Kasa očekává, že tržby se v příštím roce na Slovensku dostanou na 10 miliard eur (asi 260 milionů Kč). 

Pilulka Lékárny vstoupily na slovenský trh před pěti lety. Kromě Pilulky24.sk vlastí také firmu TopFarma, která provozuje alianci více než 50 lékáren. Před třemi měsíci spustila Pilulka i první brandované kamenné lékárny na Slovensku pod označením Pilulka Lekáreň. Pilulka24.sk nabízí ve svém portfoliu volně prodejné léky, doplňky stravy a kosmetické výrobky. Mimo e-shopu provozuje i kamennou lékárnu v Bratislavě a flotilu kurýrů, kteří rozváží léky pro Bratislavě a okolí.