Písařovicová po 16 letech odchází z České televize

Daniela Písařovicová odchází na vlastní žádost, Českou televizi opustí ke konci prosince.

  • ČTK
  • 11. 12. 2020 17:15
Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová

Z České televize po 16 letech odchází moderátorka Daniela Písařovicová. ČT to uvedla na Twitteru. Podle mluvčí televize Karolíny Blinkové moderátorka nebude v televizi od ledna, sama se rozhodla odejít. O jejím dalším působení nemá informace. „Cítím, že pro mě teď nastal čas na změnu. Na zvolnění a na to, abych se učila zase nové věci,“ uvedla Písařovicová.

Jednačtyřicetiletá Písařovicová s televizí spolupracuje od roku 2004. Moderovala Studio ČT2, Interview ČT24 a mimořádné vysílání při významných politických a společenských událostech. Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii Objev roku. Začínala v ekonomické redakci ČT24 a postupně se stala moderátorkou UdálostíUdálostí, komentářů.

V roce 2018 se účastnila taneční show StarDance vysílané na hlavním programu České televize, skončila před branami finále.

Moderování pořadů Události a Události, komentáře ukončila letos v létěSvětlana Witowská. Oba posty opustila z osobních důvodů a na vlastní žádost. Vrátila se k moderování Interview ČT.

Členy týmu Událostí jsou teď kromě Písařovicové také Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin ŘezníčekJakub Železný. Na podzim jej dočasně posílily Jana PeroutkováLinda Bartošová.