Pískám rovinu, láká Soukup do duelu Drahoše

Televize Barrandov avizuje nejlepší předvolební debatu, jistého má ale jen Miloše Zemana.

Jaromír Soukup v dnešním Týdnu s prezidentem. Repro: TV Barrandov

Jaromír Soukup v dnešním Týdnu s prezidentem. Repro: TV Barrandov

Jaromír Soukup, majitel televize Barrandov a moderátor několika jejích publicistických pořadů, stojí o to, aby jeho stanice byla jednou z těch, které před druhým kolem prezidentské volby divákům přinesou duel Jiřího DrahošeMiloše Zemana, finalistů klání o příští hlavu státu. Plánuje ji na pondělí 22. ledna na 20.15 a debatu nazývá Duel Jaromíra Soukupa - prezidentský speciál. „Sledujte nejlepší předvolební debatu,“ praví se také v upoutávce. Drahoš ale účast zatím nepotvrdil. Opakovaně tvrdí, že přijde jen do dvou debat jiných stanic než Barrandov, a dnes na Twitteru oznámil, která bude ta druhá: „Třináctého ledna jsem přijal nabídku debaty na veřejnoprávní televizi ČT. Druhým médiem bude televize Prima, a to 23. ledna.“

Televize Barrandov divákům naznačuje, že Jiří Drahoš přijde. Repro: TV Barrandov

Televize divákům naznačuje, že Jiří Drahoš přijde. Repro: TV Barrandov

„Já přijdu tak či onak, a jestli přijde můj oponent nebo konkurent, to se musíte zeptat jeho,“ oznámil dnes v pravidelném Týdnu s prezidentem na Barrandově Miloš Zeman. „Já za sebe můžu říct jenom to, že ve všech diskusních pořadech se snažím - jak se říká ve fotbale - pískat rovinu, nenadržovat nikomu, ať si někdo píše na sociálních sítích, co chce,“ prohlásil vzápětí Soukup, který rozhovory s prezidentem každý týden moderuje. „Prostřednictvím televizní obrazovky mohu vzkázat panu Drahošovi a jeho týmu, že to bude fér, pokud se rozhodne přijmout pozvání do televize Barrandov,“ přemlouval na dálku Zemanova protikandidáta. „A on už u vás myslím i několikrát byl, ne? No tak vidíte,“ pomohl Soukupovi Zeman.

Stávajícího prezidenta kromě České televize, Primy a Barrandova zve také Nova. „Já v každém případě mohu slíbit, že do všech čtyř televizí přijdu,“ řekl dnes na Barrandově Zeman. „Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ potvrdila televize Nova dnes odpoledne. „Pokud se Jiří Drahoš rozhodne debaty nezúčastnit, televize Nova odvysílá hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem,“ uvádí televize. Moderovat bude Rey Koranteng.

Duel na Primě má uvádět Karel Voříšek. Česká televize nabídla moderaci svého duelu standardně Václavu Moravcovi, ten měl ale o formátu či stopáži jiné představy, nakonec tedy debatou s oběma kandidáty provede Světlana Witowská. „Mně je to celkem jedno,“ odpověděl dnes Zeman Soukupovi ohledně toho, že Moravec moderovat odmítl. „Samozřejmě že mezi Václavem Moravcem a mnou existuje určité napětí, které bylo vyvoláno tím, že podle mého názoru uvedl v jedné debatě nepravdivé informace. Na druhé straně pokud tam Česká televize Václava Moravce nechá, tak se kvůli tomu na hlavu stavě nebudu.“

„Byly doby, kdy jsme si docela rozuměli, a já ve vzpomínce na tyto dávno minulé doby bych tohle téma ponechal stranou,“ reagoval Zeman na Soukupovu otázku, zda je v pořádku, že si zaměstnanec České televize klade podmínky, kterou práci přijme.

Duely před druhým kolem prezidentské volby

datum čas stanice název moderátor/ka účast potvrdil/i stopáž
neděle 21. 1. 20.00 Nova  Cesta na Hrad Rey Koranteng Zeman  hodina
pondělí 22. 1. 20.15 Barrandov  Duel Jaromíra Soukupa - prezidentský speciál Jaromír Soukup Zeman  hodina a 40 minut 
úterý 23. 1.  20.15  Prima Česko hledá prezidenta Karel Voříšek  Drahoš, Zeman  hodina
čtvrtek 25. 1.  20.00 ČT1 + ČT24 Prezidentský duel - finále Světlana Witowská  Drahoš, Zeman  hodina a půl

Zdroj: jednotlivé televize

Sdílejte