Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Pistorius ze Seznam Zpráv přechází do iDnes.tv

Dlouholetý televizní moderátor a editor Roman Pistorius se vrací do Mafry.

Roman Pistorius před 11 lety, v únoru 2006, se svou tehdejší kolegyní z ČT Jolanou Voldánovou. Foto: Profimedia.cz

Roman Pistorius před 11 lety, v únoru 2006, se svou tehdejší kolegyní z ČT Jolanou Voldánovou. Foto: Profimedia.cz

K 15. březnu rozšíří videotým zpravodajského portálu iDnes.cz Roman Pistorius, který byl od loňska součástí redakce Seznam Zpráv. Tým iDnes.tv mediálního domu Mafra ho prezentuje jako „významnou posilu“, konkrétní funkci neuvádí. „Chystáme nové formáty, na kterých se bude Roman Pistorius podílet,“ uvedla Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDnes.cz.

Pistorius se do Mafry vrací. Začínal v roce 1994 jako krajský reportér Novy, později v Mafře pracoval jako editor, v roce 2002 přesšel do České televize, kde dělal editora a moderátora. V roce 2012 se vrátil na Novu do pražské centrály jako vedoucí krajských redakcí a později i domácího zpravodajství. V Seznamu pracoval od startu jeho zpravodajství v říjnu 2016.