Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Pistorius ze Seznam Zpráv přechází do iDnes.tv

Dlouholetý televizní moderátor a editor Roman Pistorius se vrací do Mafry.

Roman Pistorius před 11 lety, v únoru 2006, se svou tehdejší kolegyní z ČT Jolanou Voldánovou. Foto: Profimedia.cz

Roman Pistorius před 11 lety, v únoru 2006, se svou tehdejší kolegyní z ČT Jolanou Voldánovou. Foto: Profimedia.cz

K 15. březnu rozšíří videotým zpravodajského portálu iDnes.cz Roman Pistorius, který byl od loňska součástí redakce Seznam Zpráv. Tým iDnes.tv mediálního domu Mafra ho prezentuje jako „významnou posilu“, konkrétní funkci neuvádí. „Chystáme nové formáty, na kterých se bude Roman Pistorius podílet,“ uvedla Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDnes.cz.

Pistorius se do Mafry vrací. Začínal v roce 1994 jako krajský reportér Novy, později v Mafře pracoval jako editor, v roce 2002 přesšel do České televize, kde dělal editora a moderátora. V roce 2012 se vrátil na Novu do pražské centrály jako vedoucí krajských redakcí a později i domácího zpravodajství. V Seznamu pracoval od startu jeho zpravodajství v říjnu 2016.