V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pivovar Samson zvedl tržby o 6 %, prodej piva v Česku o čtvrtinu

Produkce piva Samson

Produkce piva Samson

Tržby českobudějovického Pivovaru Samson, který je součástí koncertnu AB InBev, v loňském roce vzrostly o 6,3 % a přesáhly 89 milionů Kč. Konkrétně v Česku zaznamenal Samson 25% nárůst prodeje piva. „Nejvíc nás těší boom zájmu o naše piva v Česku, registrujeme jednoznačnou změnu v chápání značky Samsonu, pozitivně se to projevuje v návratu zákazníků k našemu pivu,“ je přesvědčen ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. Celková produkce pivovaru se loni zvýšila o více než pět tisíc hektolitrů, přesněji z 82,8 za rok 2016 tisíc hektolitrů na 88 tisíc hektolitrů v roce 2017.

„Kvalita piva je pro nás prvořadá, velmi nám pomohly finanční injekce od AB InBev do nových technologií,“ říká vedoucí laboratoře a manažerka kvality Pivovaru Samson Kateřina Leštinová. Podle vyjádření firmy dosáhly investice jejího vlastníka, belgicko-brazilského koncernu AB InBev, od roku 2014 zhruba 400 milionů Kč.

Vedení pivovaru očekává pozitivní výsledky i v letošním roce. Plánuje se soustředit na český trh a na export Samsonu do okolních států. „Největší zájem o naše pivo je tradičně v sousedním Rakousku a také v Dánsku, kde má pití piva svou tradici,“ komentuje možnosti exportu Dřevikovský. Samson ale vyváží i do mnohem vzdálenějších destinací. „V poslední době se nám daří v Kataru, loni jsme pronikli na australský trh,“ dodává.

Samson speciál 1795

Samson speciál 1795

Minulý rok uvedl Samson na trh exportní prémiový ležák značky 1795, který podle producenta zaznamenal velice pozitivní ohlasy. S dalšími novinkami počítají v Českých Budějovicích i letos, konkrétní příklady ale zatím nechce pivovar zveřejňovat. K dalším změnám Samsonu za poslední rok patří také intenzivnější komunikace na sociálních sítích nebo účast na výstavách. „Pro letošní rok chystáme nové aktivity, v polovině roku to bude třeba první ročník SamsonFestu v Českých Budějovicích,“ prozrazuje Dřevikovský s tím, že Samson díky pozitivním trendům vstupuje do roku 2018 sebevědoměji než kdy dřív.

Logo Pivovaru Samson na půllitru

Logo Pivovaru Samson na půllitru

Pivovar Samson České Budějovice je akciovou společností a patří do portfolia největší pivovarské skupiny světa Anheuser-Busch InBev. Mezi další značky skupiny patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. V Česku je AB InBev známá především svým sporem o značku Budweiser. V roce 2015 byla oznámena fůze AB InBev s druhým největším pivovarským koncernem SABMiller.