Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Pizza Hut se po 13 letech vrací do Česka, otevře v pražském Palladiu

Pizza Hut opět otevře v Česku. Foto: Profimedia.cz

Pizza Hut opět otevře v Česku. Foto: Profimedia.cz

Původem americká síť rychlého občerstvení Pizza Hut se vrací do Česka, během druhé poloviny letošního roku otevře restauraci v pražském obchodním centru Palladium. Na český trh se vrací po 13 letech, v roce 2004 tu zavřela své pobočky v Celetné a na Florenci, které fungovaly od 90. let. Do Česka síť opět přivádí polský provozovatel restaurací AmRest, který získal master-franšízu sítě ve střední a východní Evropě na příštích deset let. AmRest v Evropě také provozuje lokální fast foody značky KFC a Burger King či kavárny Starbucks.

AmRest má v Palladiu všechny své ostatní koncepty, a proto zná dobře vysoký potenciál tohoto obchodního centra. Je přirozené, že se rozhodl zde otevřít i další restauraci ze svého portfolia,“ potvrdil Retailku informaci Tomáš Beránek, šéf divize high street retail a tenant Representation ve firmě CBRE, která pronájmy prostor centra zprostředkovává. Umístění Pizzy Hut v Palladiu si jako první všiml web Marketing & MediaV plánu je podle Magdalény Dobruské z PR agentury Bokem, která s AmRestem spolupracuje, i umístění provozoven Pizza Hut mimo obchodní centra. Jedná se o koncept rychlého občerstvení, se kterým se bude možné setkat nejen ve food courtech velkých nákupních a zábavních center, ale i na ulicích,“ sdělila Dobruská.

V Palladiu nová restaurace Pizzy Hut vystřídá předchozí restauraci Express Sandwich. Jednotka má podle CBRE zhruba 130 metrů čtverečních. Nyní probíhají stavební práce a na podrobná vyjádření ohledně konceptu je dosud příliš brzy. Jakmile to bude možné, sdělíme bližší podrobnosti a také informace o naší komunikační strategii a marketingovém plánu,“ uvedla dál Dobruská. V tomtéž food courtu Palladia se nachází další franšízové koncepty AmRestu, KFC a Burger King. V nižších patrech obchodního centra se nachází kavárny Starbucks, které rovněž AmRest skrze franšízu provozuje.

Informaci o podepsání smlouvy s Yum! Brands (dceřiná společnost Pizza Hut) a expanzi sítě Pizza Hut v zemích střední a východní Evropy - tedy v Česku, v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, v Bulharsku, ve Slovinsku, v Srbsku a v Chorvatsku -, zveřejnil AmRest už minulý rok v červnu, dosud však nebylo jasné, kde se bude nová restaurace nacházet. V následujících pěti letech by však v regionu mělo být otevřeno 300 poboček sítě.