A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Placená O2 TV dosáhla čtvrt milionu zákazníků

Počet zákazníků placené televizní služby O2 TV, která funguje na pevné lince od O2 i na internetovém připojení od jakéhokoliv poskytovatele, dosáhl k 30. červnu 250.000. Operátor skupiny PPF Petra Kellnera to ohlásil dnes spolu s dalšími hospodářskými výsledky. Od minulého kvartálu abonentů přibylo o 7.000, meziročně o 25.000, tedy o 11 %. Doplňkovou službu Multi, která umožňuje sledovat televizi od O2 na víc zařízeních, mělo ke konci prvního letošního pololetí přes 37.000 domácností a O2 tak eviduje 287.000 aktivních set-top boxů.

“V první polovině roku jsme se soustředili na nabídku výhodných balíčků kombinujících mobilní služby, pevný internet na doma a naší digitální televizi. Tuto nabídku jsme do budoucna posílili nákupem nejatraktivnějšího sportovního obsahu – první české fotbalové Fortuna ligy a Ligy mistrů,” připomněl šéf O2 Czech Republic Jindřich Fremuth.

“Přes pokračující tlak na výnosy u našich tradičních služeb se nám díky úspěchu nové nabídky podařilo výnosy v prvním pololetí meziročně stabilizovat,” doplnil finanční ředitel O2 Tomáš Kouřil. O2 za první pololetí meziročně zvýšila provozní výnosy o 0,6 % na 18,6 miliardy Kč, z toho výnosy v Česku z mobilního segmentu narostly o 1,9 % na 9,97 miliardy, zato ze segmentu fixních linek klesly o 3,8 % na 5,15 miliardy. Na Slovensku se výnosy O2 zvýšily o 3,8 % na 3,60 miliardy. Čistý pololetní zisk operátora stoupl o 5,4 % na 2,78 miliardy Kč.

“V souladu s naším plánem ze začátku roku zintenzivníme ve druhém pololetí naše investice v Česku. Ty směřují zejména do už oznámených nákupů exkluzivních sportovních práv a transformace informačních systémů,” doplnil finanční šéf.