Strategy planner Tomáš Mrkvička přešel z VMLY&R do Publicis Groupe. V novém působišti se stal členem strategického týmu, který pod vedením Martina Ježka zajišťuje služby pro Saatchi & Saatchi, Leo Burnett a MSL i ostatní agentury skupiny.
Mrkvička se v reklamě pohybuje od začátku 90. let, kdy začínal v DDB. Odtud přešel v roce 1995 do Young & Rubicam, kde se dvě dekády věnoval strategickému plánování. Podílel se na desítkách velkých reklamních kampaní, třeba pro Plzeňský Prazdroj, Českou spořitelnu nebo RWE (dnes Innogy), oceněné na Cannes Lions, Golden Drum, Effie či Louskáčku.
V novém působišti už pracuje na projektech pro Makro, Plzeňský Prazdroj nebo T-Mobile. „Mám příležitost spolupracovat s o generaci mladšími kolegy, pro které je digitální prostředí naprosto přirozené, a nabídnout jim své zkušenosti na velkých brandech a projektech,“ těší se Tomáš Mrkvička.

Tomáš Mrkvička
Publicis Groupe během uplynulých měsíců nově zformovala sdílený tým, který zajišťuje strategické plánování primárně pro její komunikační divizi tvořenou agenturami Saatchi & Saatchi, Leo Burnett a MSL. Jednotka pokrývá spektrum expertíz od pokročilé analytiky a data science, přes digitální strategii, kanálovou strategii, PR až po brand planning.
V oblasti mediální strategie a datové analytiky pak úzce spolupracuje se specialisty z ostatních dvou divizí Publicis Groupe (Média, Data & Tech). Šéf týmu Ježek před časem spoluzakládal agenturu Inspiro, v Publicis Groupe poslední roky řídil strategii v Kindred a MSL. Jeho jednotka má dnes osm členů, do konce roku jich má být 10.

Generálním ředitelem ČT zvolen Jan Souček, Petr Dvořák po 12 letech končí

Parlamentní listy mění majitele, přebírají je Pavlíček a Španěl do firmy Naše média

Vznikla agentura BF Company, založili ji bývalí manažeři Zootu
