Jak koronavirus dopadá na média, marketing a maloobchod v Česku? Čtěte ve speciální příloze.

Platební systém Piano Media má investici 2 miliony eur od fondu 3TS, za nímž stojí Cisco

Tomáš Bella

Tvůrce Piano Media Tomáš Bella si na cestě za zpoplatněním obsahu připisuje další úspěch

Slovenský systém zpoplatnění online médií Piano Media získal investici v hodnotě 2 milionů eur, od společnosti 3TS Capital Partners prostřednictvím jejího 3TS Cisco Growth Fund. Prostředky hodlá použít na expanzi do dalších zemí.

Dohodu oznámil šéf a zakladatel Piano Media Tomáš Bella, někdejší šéfredaktor online verze deníku Sme, dnes na konferenci WAN-IFRA Digital Media Europe 2012 v Londýně. Investici za 3TS vyjednával Jiří Beneš, poradcem Piana byla bratislavská Neulogy.

Jde o druhou finanční injekci Piana, první získalo loni v září, kdy dostalo 300 tisíc eur prostřednictvím Monogram Ventures od Jana Jenči a Ivana Štefunka. Stejně jako tehdy investor Monogram, i v případě této investice se 3TS stává podílníkem ve firmě, kterou zakládaly reklamní firma Etarget a Bellova poradenská NextBig.

Zmíněný fond rizikového kapitálu, za nímž stojí mimo jiné společnost Cisco, se zaměřuje na investice do technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě, před třemi lety podpořil českou kabelovou televizi firmy BKS Capital Partners. Kromě toho v minulosti investoval třeba do slovenského Globtelu či českého softwarového byznysu Systinet.

Systém Piano Media odstartoval v květnu 2011 na Slovensku, v lednu 2012 expandoval do Slovinska. Dosud se do něj zapojilo 20 vydavatelů online obsahu s celkem víc než 60 weby a službami.