Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Playlist Radiožurnálu bude od podzimu veřejný, slíbil šéf rozhlasu Duhan

  • ČTK
  • 18. 05. 2012 01:09

Seznam skladeb a interpretů, které hraje Český rozhlas na stanici Radiožurnál, tzv. playlist, by měl být od letošního podzimu přístupný veřejnosti. „Budeme playlist zveřejňovat včetně jmen, bude dostupný,“ řekl ve čtvrtek poslancům ze sněmovního volebního výboru generální ředitel rozhlasu Petr Duhan.

Výbor projednával výroční zprávu o činnosti rozhlasu za loňský rok a sněmovně doporučil, aby ji schválila.

Jak nedávno uvedl server Lidovky.cz, rozhlas tají playlist Radiožurnálu s tím, že jde o součást obchodního tajemství. Seznam hraných skladeb a interpretů veřejnoprávní rozhlas neposkytl ani podle zákona o svobodném přístupu k informacím, napsaly letos v dubnu Lidovky.cz. Hudba na Radiožurnálu často vyvolává nespokojenost posluchačů.

„My připravujeme úpravu, velice výraznou úpravu ve prospěch veřejnoprávnosti nebo posílení veřejnoprávnosti a to s přístupností jistých informací, které souvisí s vysíláním, na které posluchači mají právo. Ale budeme to dělat v jednom balíku v souvislosti s úpravami toho playlistu,“ popsal Duhan.

Generální ředitel chce také na podzim podat trestní oznámení kvůli škodě, která rozhlasu vznikla v souvislosti s rekonstrukcí jeho sídla v pražské Vinohradské ulici. Rozhlasu vznikly rozsáhlé vícenáklady v souvislosti s klimatizací, která je hlučná a některá nová studia kvůli tomu rozhlas nemohl uvést do provozu. Již loni odhadl Duhan škody na miliony korun.

Jak ve čtvrtek řekl poslancům, musí nejprve znát přesnou výši vícenákladů. Tu se ale dozví, až bude klimatizace upravena a to podle něj bude až na podzim.