Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Playtvák.cz se rozšiřuje o „pomalou televizi“

Mafra na webu přenáší řadu hodin bez střihu ranvej pražského letiště či hrající si koťata.

Hodiny lze na Playtváku sledovat hrající si koťátka

Hodiny lze na Playtváku sledovat třeba hrající si koťátka

Čerstvě spuštěný videoweb Playtvák.cz mediálního domu Mafra přidává sekci takzvané pomalé televize (slow TV), mnohahodinové vysílání jednoho záběru bez střihu. Koncept převzal od norské televize, která takto přenášela pletení svetru, jízdu vlakem, plavbu lodí či plápolání krbu. Playtvák zabírá souboj krvinek s bakterií, ranvej pražského letiště Václava Havla, hrající si koťátka à la proslulá přestávka ČST či neznámou krajinu, v níž tvůrci umístili geokešku. „Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, jak se odehrávají právě v tomto okamžiku,“ podotýká Josef Koukolíček, šéfproducent projektu.

Videa z Playtváku, který startoval v neděli 21. června a za prvních deset dní zaznamenal celkem 1 milion zhlédnutí klipů, Mafra propaguje na svém zpravodajském portálu iDnes.cz, konkrétně v jeho momentálně uvedené speciální příloze Léto. Ta slibuje po dobu července a srpna mix praktických informací (test koupališť, teplota vody, kulturní a cestovatelské tipy), zajímavých článků, receptů, horoskopu a soutěží (fotosoutěž Moje letní ráno).