V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Plzeňský Prazdroj má nové tanky, o třetinu tím navýší výrobní kapacitu

Do plzeňského pivovaru dorazily nové tanky

Do plzeňského pivovaru dorazily nové tanky

Plzeňský Prazdroj začátkem ledna pořídil tři nové cylindro-kónické tanky na vaření piva, dalších sedm ještě dorazí. Nové tanky budou součástí třetí varné soustavy, jejíž výstavba momentálně v Plzni probíhá. Dokončená má být letos v květnu. Touto investicí ve výši 280 milionů Kč plánuje Prazdroj zvednout výrobní kapacitu o téměř třetinu na více než 88.000 hektolitrů piva týdně a 3,5 milionu hektolitrů ročně.

„Reagujeme na stále rostoucí spotřebu Plzeňského Prazdroje u nás i ve světě, zejména na asijských trzích. Navýšení kapacity varny nám umožní dodávat pivo z plzeňského pivovaru do celého světa v té nejvyšší kvalitě,“ vysvětluje manažer závodu Stanislav HamaraVedle tanků budou v následujících týdnech instalovány i další součásti kompletní varné soustavy - měděné kotle pro rmutování, scezovačka i kotel pro vaření mladiny.

Plzeňský Prazdroj vyváží pivo do víc než 50 zemí světa. Zejména asijské trhy mají podle pivovaru pro další zvyšování exportu velký potenciál. „Prémiovému ležáku se dobře daří zejména v Koreji, kde se jeho prodej meziročně zvýšil o 40 %,“ uvádí marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie

Prazdroj letos změnil vlastníka, koupila ho japonská skupina Asahi, která ho vnímá jako svou prémiovou značku. Kromě Prazdroje koupila Asahi také pivovary na Slovensku, v Polsku, Maďarsku nebo Rumunsku. Za rok 2016 zvýšil plzeňský pivovar svou produkci o 10 %, prodal 11 milionů hektolitrů piva a do zahraničí z toho šlo 3,8 milionů hektolitrů piva. Táhly hlavně prémiové ležáky, ale i kategorie ciderů, jež v portfoliu pivovaru zastupuje zejména značka Kingswood.