PNS povede Chvátal z PPL, Novák řídí Mediaservis

Petr Chvátal

Petr Chvátal

Petr Novák jako předseda představenstva První novinové společnosti (PNS), největšího tuzemského distributora tisku, končí. Nahrazuje ho Petr Chvátal, s dvacetiletou praxí na manažerských postech v oblasti rychloobrátkového zboží, logistiky a e-commerce. Pracoval pro Globus, TNT Express, CS Cargo, ComCzech a naposledy pro skupinu DHL jako šéf kurýrní služby PPL. Z pozice člena představenstva odstupuje František Ureš, který z PNS po dohodě odchází. Místopředsedou představenstva zůstává Jindřich Kadeřávek. Všechny změny schválila dozorčí rada a vstoupí v platnost 1. února.

Novák vedl PNS od června 2015. Teď zůstává členem představenstva i jednatelem a generálním ředitelem firmy Mediaservis, kterou PNS loni ovládla. Mediaservis je největší alternativní poštovní operátor v Česku. PNS a Mediaservis od začátku loňska spolupracují na distribuci denního tisku do schránek předplatitelů. Ten byl zpočátku nezvládnutý, mnoho předplacených novin se svým abonentům nedostávalo včas nebo vůbec.

PNS je společným podnikem největších českých mediálních domů. Po nedávném převzetí časopiseckého vydavatelství Bauer Media má nyní v distribuční společnosti největší podíl Mafra koncernu Agrofert ze svěřenského fondu Andreje Babiše (37,51 %), pak Vltava Labe Media investiční skupiny Penta (35 %) a Czech News Center skupiny kolem Daniela Křetínského (27,02 %).