V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Po Blaníku a Autobazaru přijde seriál Casting

Tvůrci Kanceláře Blaník chystají pro online televizi Stream.cz příběh z castingové agentury. Letos doplní vlastní tvorbu Streamu třeba o show o vaření Luxus na talíři.

Marek Daniel jako hypochondrický manžel v seriálu Casting. Foto: Seznam.cz

Marek Daniel jako hypochondrický manžel v chystaném seriálu Casting. Foto: Seznam.cz

Přední český portál Seznam.cz dál zvyšuje investice do vlastní tvorby své internetové televize Stream.cz. „Dáme letos do výroby pořadů o 50 procent víc než loni,“ řekl dnes novinářům generální ředitel Seznamu Pavel Zima. Měl by tak růst i počet vlastních pořadů Streamu – těch v roce 2011 bylo 8, loni v roce 2015 už 53.

„Loni byly našimi prioritami rozvoj hrané tvorby, upgrade existujících pořadů – největší kus rozpočtu si ukrojil Kazma se svou One Man Show – a dětská tvorba,“ doplnil šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř. „Nechceme být televizí jednoho seriálu, původní hranou tvorbu bychom rádi posunuli dál prostřednictvím nově vytvořené scenáristické skupiny. Pozornost ale budeme soustředit i na hudební formáty, dětský obsah a nezávislou publicistiku,“ načrtl pro letošek.

„Dlouhodobě se chceme dostat k lidem do obýváků na osmou večer, abychom soupeřili o jejich zájem,“ připomněl Zima plán s distribucí prostřednictvím takzvaných chytrých televizí, tedy těch připojených k internetu. V těch už Stream.cz dosahuje k 1,5 milionu přehrání za měsíc (jde o data za únor). A od dubna by měla nabídka Streamu být k dispozici v podobě aplikací pro Android TV (na té Seznam dělal s Nvidií) a Apple TV.

Mezi slibované nové pořady Streamu patří mimo jiné osmidílný seriál Casting. Je to další počin produkce Negativ, respektive producenta Milana Kuchynky, která stojí za populárními cykly Kancelář Blaník a Autobazar Monte Karlo. Nápad na nový seriál se zrodil v hlavě castingové režisérky Kateřiny Oujezdské, která dlouhodobě spolupracuje právě s týmem Kanceláře Blaník. Půjde o seriál z prostředí castingové agentury, a opět o sitcom.

Tváře seriálu Casting. Foto: Seznam.cz

Tváře seriálu Casting. Foto: Seznam.cz

V hlavních rolích se představí Jana Plodková a Jakub Žáček, představitel lobbisty Blaníka Marek Daniel tentokrát bude hypochondrickým manželem, dál hrají Vojtěch Dyk, Lukáš Pavlásek, Pavel Liška, Martha Issová, Jan Budař, Martha Issová, Tatiana Vilhelmová či Aňa Geislerová. Scénář napsal Robert Geisler, režíruje Marek Najbrt. Casting ovšem nebude letošní novinka, premiéra je plánovaná na příští rok 2017.

Letošní novinky: Um! a Luxus na talíři

Už na letošní jaro Stream.cz slibuje nové pořady Um! držitele Magnesie Litery Ondřeje Horáka (o kultivaci veřejného prostoru) a Luxus na talíři s hercem Robertem Miklušem a pod záštitou Romana Vaňka. Na letošek také chystá nové díly spotřebitelsko-investigativní show A dost! s reportérem Janem Tunou, zmíněnou One Man Show s Kazmou, zahraničními díly cyklu o architektuře Gebrian vs.Adamem Gebrianem či zatím nepojmenovaný nový pořad foodbloggerky Veroniky Kokešové alias Koko. Zmíněný scenárista Kanceláře Blaník a chystaného Castingu Geisler dodal Streamu také dětské Pohádky z lednice.