Po Českém rozhlasu bude mít Karel Gott pořad i v ČT, show Kávu ti osladím

  • ČTK
  • 06. 03. 2012 09:32

Mnohonásobný „zlatý slavík“ Karel Gott (72) bude v České televizi moderovat vlastní televizní pořad. Půjde o hodinovou relaci s názvem Kávu ti osladím podle jeho známé písně Kávu si osladím. Pilotní díl televize odvysílá v sobotu 24. června od 20 hodin, tedy v hlavním vysílacím čase. Napsal to dnešní Blesk.

Podle listu je to vůbec poprvé, co Gott kývl na vlastní televizní pořad a zhostí se role moderátora. Relace bude založena na jeho hostech, se kterými bude rozprávět. Půjde především o mladé zpěváky. Měl by s nimi také zpívat a poradit jim, jakým směrem se vydat dál.

„Natáčet začínáme v květnu,“ řekl deníku Radan Dolejš, který bude společně s Karlem Šípem psát k pořadu scénář. Režii má na starost Petr Soukup a na scénáři a hudební dramaturgii se bude podílet i Gottův tajemník Jan Adam. Dolejš donedávna působil v televizi jako šéf kanálu ČT1, Petr Soukup, neúspěšný kandidát na ředitele televize, je podepsán například pod pořady Atlet roku či Hvězdy na Vltavě.

Dolejš doplnil, že pořad by měl být čtvrtletník. Podle informací listu Gott za jeden díl dostane 70 tisíc Kč.

Gott už pracuje pro druhé veřejnoprávní médium - v Českém rozhlasu od loňského února uvádí týdeník Zpátky si dám tenhle film. Jeho žena Ivana Gottová je jednou z moderátorek VIP zpráv na Primě.