Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Po fotbalu odvysílá kabelová UPC v 3D tenis, grandslam Roland Garros

Přenosy na Eurosportu bude moci sledovat zhruba 50 tisíc českých domácností.

Digitální kabelová televize UPC nabídne svým zákazníkům dva týdny přímých 3D televizních přenosů z Roland Garros, nejdelšího grandslamového tenisového turnaje světa.

Přenosy na televizní stanici Eurosport začnou 22. května a skončí 5. června. Vysílání ve formátu 3D začíná vždy v 9 hodin středoevropského času a končí okolo 22. hodiny, komentář je v angličtině.

Sledovat je bude moci přibližně 50 tisíc českých domácností z řad zákazníků UPC, které využívají firemní přijímače schopné zpracovat obraz ve vysokém rozlišení (HD). Budou k dispozici i tisícům dalších zákazníků UPC, jejichž televizory jsou opatřeny CA moduly.

Všichni ovšem musí mít k dispozici 3D televizní přijímače a 3D brýle.

„Vysílání tohoto turnaje ve 3D formátu nabízí Eurosport druhým rokem,“ připomněl Ondřej Větrovský, zástupce Eurosportu pro Českou republiku. UPC před měsícem vysílala pro české diváky první 3D přenos fotbalu, utkání mezi Realem Madrid a FC Barcelona.

Přenosy z centrálního dvorce Roland Garros budou volně zpřístupněny na pozici dlouhodobě využívané jako rezerva HD (tovární nastavení 101). Ta bude po dobu přenosů v programovém průvodci (EPG) označena jako Eurosport 3D.

Eurosport bude turnaj vysílat rovněž ve standardní digitální podobě a ve vysokém rozlišení (HD) na obou svých kanálech.

Na Roland Garros (jinak zvaném French Open) letos Španěl Rafael Nadal letos hraje o historický šestý titul, čímž by vyrovnal počet titulů získaných Švédem Borgem. Mezi ženami vládne se sedmi tituly Američanka Chris Evertová.